Innervisions

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Innervisions
Innervisions viršelis
Stevie Wonder studijinis albumas
Išleistas 1973 m. rugpjūčio 3 d.
Žanras soulasfunkrokasdžiazas
Trukmė 44:12
Įrašų kompanija Tamla
Prodiuseris Stevie Wonder
Robert Margouleff
Malcolm Cecil
Stevie Wonder chronologija
Talking Book
(1972)
Innervisions
(1973)
Fulfillingness' First Finale
(1974)

„Innervisions“ – šešioliktasis studijinis amerikiečių atlikėjo Stevie Wonder albumas, išleistas 1973 m. rugpjūčio 3 d. kompanijos „Tamla“, priklausančios „Motown Records“. Laikomas vienu geriausiu tarp Stivio albumų, priklauso jo "klasikinei erai". Devynios albumo dainos apima įvairias temas bei problemas: nuo narkotikų priklausomybės dainoje „Too Hig“ bei rasinės nelygybės „Living for the City“ iki meilės baladžių, tokiose dainose kaip „All in Love Is Fair“ ir „Golden Lady“. Paskutinė albumo daina „He's Misstra Know-It-All“ reiškia pasipiktinimą tuometiniu JAV prezidentu Ričardu Niksonu, vėliau daina, liečianti tą pačią temą buvo ir „You Haven't Done Nothin“, išleista kitais metais.[1]

Billboard“ albumų pardavimų sąraše 1973 m. rugpjūčio 18 d. albumas debiutavo 85-oje vietoje, tačiau per savaitę jau pakilo į 22-ą vietą, po ko jis toliau kopė į aukštumas, galų gale pasiekęs 4-tą vietą tų pačių metų rugsėjo 15 d. Kaip ir daugelio Stivio albumų, Innervisions dainų tekstai bei kompozicijos buvo kurtos jo paties, įskaitant ir prodiusavimą. Įrašinėjant daug kur naudotas ARP sintezatorius – šis instrumentas buvo plačiai paplitęs tarp ano meto muzikantų, kadangi juo buvo galima sukurti įvairius garsų derinius bei aplinką. Wonder'is buvo pirmasis juodaodis atlikėjas, pradėjęs eksperimentuoti šia technologija tokiu plačiu mastu; pats albumas padarė daug įtakos ateities juodaodžių muzikos komercijai.

1974 m. albumas laimėjo du Grammy apdovanojimus už "Metų albumą" ir "Geriausiai parengtą ne klasikinės muzikos įrašą". O daina „Living for the City“ laimėjo apdovanojimą už "Geriausią R&B dainą". Per laiką Innervisions buvo tiek fanų, tiek kritikų ir kolegų pripažintas vienų geriausių Stivio albumų.[2] 2003 m. žurnalas „Rolling Stone“ suteikė 23-ią vietą 500 visų laikų geriausių albumų sąraše, o knygos versijoje 2012 m. davė 24-tą vietą. Beje, „Living for the City“ buvo vienas pirmiausių soulo muzikos kūrinių, nukreiptas prieš sisteminį rasizmą, be to dainoje naudojami įvairūs gatvės, eismo, sirenų ir balsų garsai.

Dainų sąrašas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visas dainas parašė Stevie Wonder.

Pirmoji pusė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Too High“ – 4:36
  2. „Visions“ – 5:23
  3. Living for the City“ – 7:22
  4. „Golden Lady“ – 4:40

Antroji pusė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Higher Ground“ – 3:42
  2. „All in Love Is Fair“ – 3:41
  3. Don't You Worry 'bout a Thing“ – 4:44
  4. „He's Misstra Know-It-All“ – 5:35

Singlai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Singlų sąrašas
Nr. Pavadinimas Išleidimo data
1. „Higher Ground“ 1973 m. liepą
2. „Living for the City“ 1973 m. lapkritį
3. „Don't You Worry 'bout a Thing“ 1974 m. kovą
4. „He's Misstra Know-It-All“ 1974 m. (JK)

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. James E. Perone. The Sound of Stevie Wonder: His Words and Music. Greenwood Publishing Group Date=Jan 1, 2006. p. 54.
  2. "Acclaimed Music". www.acclaimedmusic.net.