Pereiti prie turinio

Inklingai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Inklingai buvo Oksfordo universitete XX a. 4-6 dešimtmetyje gyvavusi literatų diskusijų grupelė. Jos nariai daugiausia buvo universiteto akademikai. Inklingams priklausė J. R. R. Tolkienas, C. S. Lewisas, Owen Barfield, Charles Williams, Adam Fox, Hugo Dyson, Robert Havard, Nevill Coghill, Charles Leslie Wrenn, Roger Lancelyn Green, James Dundas-Grant, John Wain, R. B. McCallum, Gervase Mathew, C. E. Stevens, J.A. W. Bennett, lordas David Cecil, Christopher Tolkien ir Warren Lewis.

Inklingai buvo literatūros mėgėjai ir profesionalūs tyrinėtojai. Jie domėjosi magine fantastika. Savo darbuose daug kur rėmėsi krikščioniškomis vertybėmis, tačiau tarp jų būta ir ateistų bei antroposofų.

Visi inklingai buvo vyrai (kaip įprasta to meto universiteto klubams). Per susitikimus jie skaitydavo savo kūrybą. Inklingai pirmieji išgirdo skaitant Lewiso romaną „Out of the Silent Planet“, Tolkieno „Žiedų valdovą“ ir kt. Įprastinė inklingų susitikimo vieta buvo Lewiso kambariai Magdalenos koledže arba užeigoje „The Eagle and Child“, kurią perkrikštijo „The Bird and the Baby“ arba tiesiog „The Bird“. Tačiau čia savo rankraščių neskaitydavo. Vėliau susirinkimai persikėlė į barą „The Lamb and Flag“.

Būrelio pavadinimas siejasi su apie 1931 m. universiteto studento Edward Tangye Lean įkurtu klubu, kurio tikslas buvo garsiai skaityti savo kūrybą. Šiam klubui priklausė studentai ir dėstytojai, tarp jų buvo ir Tolkienas su Lewisu. 1933 m. Leanas paliko Oksfordą, ir klubas apmirė, tačiau pavadinimą Lewisas su Tolkienu panaudojo savo būreliui pavadinti.