Iniciatyva (RPG)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Iniciatyva vaidmenų žaidimuoseveikėjų charakteristika, nusakanti veiksmų pirmumą. Didžiausią iniciatyvą turintys veikėjai savo veiksmus atlieka pirmieji. Ši charakteristika yra ypač svarbi kovinėse ar potencialiai kovinėse situacijose, kitur kiek mažiau.

Priklausomai nuo konkrečios vaidmenų žaidimo sistemos, egzistuoja įvairūs būdai nustatyti veikėjo iniciatyvą:

  • Visi žaidėjai meta kauliukus. Veiksmų tvarka apsprendžiama pagal metimų rezultatus: išmetęs daugiausiai eina pirmas, išmetęs antrą didžiausią skaičių – antras, ir taip toliau.
  • Iniciatyva yra statinis dydis, užrašytas veikėjo lape. Turintis didžiausią iniciatyvą eina pirmas, antrą didžiausią – antras ir taip toliau.
  • Iniciatyva yra dydis, užrašytas veikėjo lape. Žaidėjai meta kauliukus, testuodami iniciatyvą taip pat, kaip bet kokį kitą veiksmą (konkreti mechanika priklauso nuo sistemos). Veikėjas su geriausiu rezultatu eina pirmas ir taip toliau.

Jei iniciatyva apsprendžiama kuriuo nors iš būdų naudojant kauliukus, dažnai prie metimų taikomi priedai ir baudos. Pavyzdžiui, jei grupė veikėjų laukia pasaloje prie kelio, netikėtai užpuolę nieko neįtarusius keleivius jie turės didesnę iniciatyvą. Kautynėse veikėjai, besikaunantys lengvais ginklais gauna priedą prie iniciatyvos kauliuko metimo, o besikaunantys sunkiais ginklais gali gauti baudą iniciatyvai. Nuolatinius priedus turi tie veikėjai, kurių vikrumo (ar kita panaši) prigimtis yra žymiai didesnė nei vidutinė.

Kai kuriose sistemose, pavyzdžiui, Storytelling, aukščiausią iniciatyvą turintys žaidėjai deklaruoja savo veiksmus paskutiniai, tačiau įvykdo pirmieji. Tokiu būdu jie ne tik veikia pirmi, bet prieš apsispręsdami ką daryti, jau žino, ką darys kiti.