Veikėjo lapas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Unknown armies veikėjo lapas

Veikėjo lapas, plačiau žinomas anglišku pavadinimu character sheet, yra vaidmenų žaidimuose naudojamas lapas, kuriame yra surašomos įvairių veikėjo prigimčių, statistikų ir sugebėjimų reikšmės, bei kita svarbi informacija (turimi daiktai, pinigai, draugai ir pan.). Vieną veikėjo lapą visada galima rasti pagrindinių taisyklių knygoje. Jį kopijuoti leidžiama tik asmeniniam naudojimui.

Informacija veikėjo lape paprastai talpinama į lenteles. Kiekvienoje sistemoje skiriasi lape pateikiamas informacijos kiekis. Dalis sistemų surašo visus veikėjo sugebėjimus, kitos palieka tuščią vietą, kad žaidėjas pats surašytų sugebėjimus, kuriuos moka jo veikėjas. Dažnai būna palikta speciali vieta veikėjo piešiniui.

Kiekviena vaidmenų žaidimo sistema turi savo originalius veikėjo lapus, tačiau dažnai sistemos gerbėjai sukuria patogesnių ar originalesnių veikėjo lapų. Kai kada leidėjai nusamdo garsius dailininkus, kad jie sukurtų išskirtiniu dizainu pasižyminčius veikėjų lapus. Tokie lapai būna platinami atskirai.

Kai kurios ypač paprastos vaidmenų žaidimų sistemos, kaip kad The Window, visai neturi atskirų veikėjo lapų. Kadangi veikėją iš techninės pusės čia aprašo vos kelios charakteristikos, jos pasižymimos paprastame popieriaus lape.

Nuorodos ir šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]