Horoskopas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Horoskopas – schematinis dangaus sferos atvaizdas tam tikru laiko momentu ir tam tikroje vietoje, sudarytas pagal specialias taisykles. Diagramoje atvaizduojama planetų, Saulės ir Mėnulio padėtis bei apskaičiuoti faktoriai. Paprastai nustatomi kampiniai ryšiai tarp planetų ir kitų taškų, vadinamų aspektais. Šie faktoriai interpretuojami skirtingai įvairiose tradicijose. Žodis horoskopas yra kilęs iš graikų kalbos žodžio horoskopos, kuris reiškia „valandos stebėtojas“.

Horoskopai yra įvykių, susijusių su laiko momentu, pranašysčių metodas. Nėra mokslinių tyrimų, kurie patvirtintų horoskopų tikslumą, o interpretacijų metodai laikomi pseudomokslu.

Horoskopo simboliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Horoskopo geometrinė forma (simboliai) gali būti labai įvairūs. Istorijos eigoje jie buvo nekartą keičiami. Seniausi horoskopai buvo sudaromi kvadrato formos. Jie buvo 4, 8 astrologinių namų. Atsiradus 12 namų sistemai, grafinė horoskopo forma tapo sudėtingesnė. Horoskopo sudarymui naudojamos efemeridės ir namų lentelės. Efemeridėse surandamos planetų zodiakinės koordinatės ir pagal jas planetos surašomos į iš anksto pasigamintą šabloną. Šiais laikais, išplitus skaičiavimo technikai, yra parašyta daug kompiuterinių programų, kurių pagalba astrologai greitai ir tiksliai nustato planetų padėtį.