Horoskopas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear app help index.svg  Bent dalis šiame straipsnyje išdėstytos medžiagos kelia abejones.
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta šaltinių ar nuorodų į juos.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.

Horoskopas – schematinis dangaus sferos atvaizdas tam tikru laiko momentu ir tam tikroje vietoje, sudarytas pagal specialias taisykles. Diagramoje atvaizduojama planetų, Saulės ir Mėnulio padėtis bei apskaičiuoti faktoriai. Paprastai nustatomi kampiniai ryšiai tarp planetų ir kitų taškų, vadinamų aspektais. Šie faktoriai interpretuojami skirtingai įvairiose tradicijose. Žodis horoskopas yra kilęs iš graikų kalbos žodžio horoskopos, kuris reiškia „valandos stebėtojas“.

Horoskopai yra įvykių, susijusių su laiko momentu, pranašysčių metodas. Nėra mokslinių tyrimų, kurie patvirtintų horoskopų tikslumą, o interpretacijų metodai laikomi pseudomokslu.

Horoskopo simboliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Horoskopo geometrinė forma (simboliai) gali būti labai įvairūs. Istorijos eigoje jie buvo nekartą keičiami. Seniausi horoskopai buvo sudaromi kvadrato formos. Jie buvo 4, 8 astrologinių namų. Atsiradus 12 namų sistemai, grafinė horoskopo forma tapo sudėtingesnė. Horoskopo sudarymui naudojamos efemeridės ir namų lentelės. Efemeridėse surandamos planetų zodiakinės koordinatės ir pagal jas planetos surašomos į iš anksto pasigamintą šabloną. Šiais laikais, išplitus skaičiavimo technikai, yra parašyta daug kompiuterinių programų, kurių pagalba astrologai greitai ir tiksliai nustato planetų padėtį.

Horoskopas žmonių gyvenime[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Astrologų teigimu horoskopas - dangaus skliauto žemėlapis arba diagrama, kurios dėka astrologai tariamai gali nustatyti žmogaus, gimusio tam tikru laiku ir tam tikroje Žemės vietoje, galimybės ir charakteristikos. Ši diagrama vadinama radiksu, gimimo arba nataliniu horoskopu. Tam, kad sudaryti tikslų horoskopą, teigiama, kad astrologas turi žinoti tikslų žmogaus gimimo laiką ir geografines koordinates. Geografinės koordinatės taip pat duoda laiko paklaidą, nes manoma, kad skaičiuojant horoskopą, vietinis laikas ir geografinės koordinatės, pervestos į laiko skaičiavimo sistemą, perskaičiuojamos į kosminį (žvaigždžių) laiką.

Astrologų teigimu horoskopas kartais yra priemonė, kuri išryškinanti žmogaus gyvenimą veikiančias sąsajas, leidžiančias geriau pažinti ir suprasti save ir būsimus polinkius, pastebėti aplinkos siunčiamus ženklus, perspėjimus. Astrologų teigimu jis parodo gaires, padedančias žmogui orientuotis bei būdą geriau suvokti ir suprasti save, kitus žmones ir patį gyvenimą.