Henrikas Rimkus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.


 Edit-delete-not encyclopedic2.svg  Yra kilę abejonių dėl šio straipsnio objekto reikšmingumo ir tinkamumo enciklopedijai.
Galima paieškoti straipsnio objekto aprašymų nepriklausomuose nuo jo patikimuose antriniuose šaltiniuose ir pasiremti jais straipsnyje.
Henrikas Rimkus
Gimė 1958 m. gruodžio 3 d.
Mirė 2004 m. gruodžio 11 d. (46 metai)
Veikla kraštotyrininkas, etnografas, žurnalistas, Lietuvos ir Alytaus politinis bei visuomenės veikėjas
Partija

Henrikas Rimkus (1958 m. gruodžio 3 d. – 2004 m. gruodžio 11 d.) – kraštotyrininkas, etnografas, žurnalistas, Lietuvos ir Alytaus politinis bei visuomenės veikėjas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kultūros paveldo inspekcijos vyr. inspektorius. 20002004 m. Seimo nario Juliaus Sabatausko padėjėjas – sekretorius. Alytaus rajono savivaldybės Kultūros centro vyriausiasis etnografas.

1992 m. Lietuvos socialdemokratų partijos Alytaus skyriaus narys, 20032004 m. atsakingasis sekretorius.

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Alytaus istorinės grupės, surinkusios rezistencijos archyvinių dokumentų kolekciją, narys. Su kolegomis surinko vieną didžiausių šalies rezistencijos istorijos archyvą, kurio pagrindu Alytuje įkurtas Tautos laisvės kovų muziejus. Kartu su Vytautu Ledu išleido knygą „Sušaudytos dainos“. Leidinys, į kurį sudėtos tremtinių dainos ir poezija, buvo pirmas toks Lietuvoje. Jo autoriai 1991 m. apdovanoti Alytaus miesto savivaldybės Kultūros premija. Parengė „Lietuvos partizanų Dainavos apygardos kroniką 19441954 m.“ Dirbdamas Kultūros paveldo inspekcijoje, dalyvavo perlaidojant ar iškasant ne vieno rezistento palaikus. 1992 m. buvo pakviestas tvarkyti perimtą buvusio LTSR KGB archyvo fondų.

Dirbdamas Alytaus rajono savivaldybės Kultūros centre, surinko ir parengė duomenų bazę apie rajono klubines įstaigas, jų darbuotojus, rajono meno saviveiklos kolektyvus. Pasirodė jo leidinys „Sprigtas: seniausias, geriausias, vienintelis“. Paskutinis darbas – vaizdo juosta „Raižių totoriai“. Daugiau, kaip 300 straipsnių Alytaus ir respublikinėje spaudoje autorius.