Harun Tekin

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Harun Tekin
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Sami Harun Tekin (g. 1977 m. liepos 28 d. Ankaroje, Turkija) – turkų roko grupės „Mor ve Ötesi“ vokalistas ir gitaristas.

1988 m. įstojo į „Vokiečių licėjų“ (Alman Lisesi), tais pačiais metais susipažino su Kerem Kabadayı (šiuo metu jis yra grupės būgnininkas), su kuriuo po dvejų metų įkūrė muzikinę grupę „Decision“(H. Tekin (gitara, vokalas), K. Kabadayı (būgnai), Şahin Yalabık (vokalas) ir Alper Tekin (bosinė gitara), kuri 1995 m. buvo pervadinta Mor ve ötesi. Čia nuo 1991 m. H. Tekin pradėjo reikštis kaip solistas ir gitaristas bei dainų bendraautoris. Pirmasis Mor ve ötesi albumas („Şehir“ 'miestas') išleistas 1996 metais, tais pat metais grupės solistas įstojo į filosofijos fakultetą Boğaziçi Üniversitesi (tai vienas prestižiškiausių Turkijos universitetų), baigė filosofijos ir psichologijos studijas.

H. Tekin buvo pavyzdingas studentas, mėgo mokytis ir turėjo neblogas ateities perspektyvas. Universitetą baigė 2001 m. rugsėjį.

1999 m. grupė išleido antrą albumą „Bırak zaman aksın“ ('leisk laikui tekėti'). Tais pat metais per stiprų žemės drebėjimą žuvo apie 17 000 žmonių. Dėl to Tekin pradėjo dirbti Açık Radyo ryšių skyriuje (Açık Radyo Deprem İletişim Merkezi) bei šioje radijo stotyje ėmė vesti savo laidą.

2008 m. su grupe dalyvavo Eurovizijos konkurse ir užėmė 7 vietą.

Nuo 2008 m. dirba „Haberturk“ televizijos kanale, kur kartu su psichiatru Cem Mumcu bei aktore Pelin Batu veda laidą „Kısa devre“ ('trumpas jungimas')

Domisi futbolu, ekologija ir filosofija, yra aktyvus kovotojas už taiką.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]