Hanibalas Lekteris

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Hanibalas Lekteris (angl. Hannibal Lecter; gimė 1933 m. Lietuvoje) – lietuvių kilmės fiktyvus veikėjas rašytojo Thomas Harris romanuose ir jų ekranizacijose. Knygose ir filmuose Lekteris – tai kultūringas ir itin protingas psichiatras, kuris kartu yra serijinis žudikas ir kanibalas. Knygose „Hanibalas“ ir „Hanibalas: pradžia“ Lekteris yra įvardijamas kaip Lietuvos didikų palikuonis, kartu turintis ir Italijos Viskončių bei Sforzos kilmingųjų šeimų kraujo. Priešistorėje minima, kad jį kanibalu tapti pastūmėjo 1944 m. Lietuvoje įvykdytas mylimosios mažametės sesers Mišos nužudymas, kurios palaikus valgė regione dezertyravę Trečiojo reicho pagalbininkai, o vėliau vertė valgyti ir jį patį.

Filme „Žmonių medžiotojas“ pagrindinį Lekterio vaidmenį atliko Brajanas Koksas (Brian Cox), bet kituose filmuose jį pakeitė Anthony Hopkins. Hopkinsas už pirmąjį savo pasirodymą „Avinėlių tylėjime“ gavo Oskaro apdovanojimą. Seriale Hanibalo vaidmenį atliko danų aktorius Mads Mikkelsen, ir už jį gavo Saturno apdovanojimą.

Anthony Hopkins vaidintas Hanibalas Lekteris 2003 m. Amerikos filmų instituto buvo išrinktas geriausiu antagonistu JAV kino istorijoje (angl. greatest villain in American cinema).[1]

Knygos ir filmai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos ir šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]