Hanibalas Lekteris

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Hanibalas Lekteris (angl. Hannibal Lecter; gimė 1933 m. Lietuvoje) – išgalvotas veikėjas iš keturių Tomo Hariso (Thomas Harris) romanų ir jų ekranizacijų. Knygose ir filmuose Lekteris – tai kultūringas ir nuostabiai protingas psichiatras (jo intelekto koeficientas lygus 200) ir tuo pačiu serijinis žudikas, praktikuojantis kanibalizmą su savo aukomis.

Filme „Žmonių medžiotojas“ pagrindinį Lekterio vaidmenį atliko Brajanas Koksas (Brian Cox), bet kituose filmuose jį pakeitė Antonis Hopkinsas (Anthony Hopkins). Hopkinsas už pirmąjį savo pasirodymą „Avinėlių tylėjime“ gavo Oskaro apdovanojimą. Už kitus filmus „Hanibalas“ ir „Raudonasis drakonas“ jokių apdovanojimų negavo.

Knygos ir filmai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Raudonasis drakonas“ (Red Dragon) – išleista 1981 m., pirmą kartą nufilmuotas 1986 m., antrą – 2002 m. Pirmasis filmo leidimas vadinosi „Žmonių medžiotojas“ (Manhunter). Antrasis buvo pavadinintas originaliuoju pavadinimu – „Raudonasis drakonas“.
  • Avinėlių tylėjimas“ (The Silence of the Lambs) – išleista 1988 m., nufilmuotas 1991 m.
  • Hanibalas“ (Hannibal) – išleista 1999 m., nufilmuotas 2001 m.
  • Hanibalas: pradžia“ (Hannibal Rising) – išleista 2006 metais. Kūrinyje pasakojama kaip Hanibalas tapo žudiku. 2007 m. vasario 9 d. JAV kinoteatruose įvyko filmo tuo pačiu pavadinimu premjera.
  • „Hanibalas“ (Hannibal) - nuo 2013 metų filmuojamas amerikiečių TV serialas.