Gustavo enciklopedija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Gustavo enciklopedija – Lietuvos televizijos laidų vaikams „Gustavo enciklopedija“ pagrindu sudarytas pažintinis žinynas, išleistas skaitmeninio disko (DVD) forma; pažintinė LRT laida vaikams. Pirmoji „Gustavo enciklopedijos” laida išėjo 1999-aisiais.

DVD diskas išleistas 2006 m. gegužės 24 d.

2010 m. išleista knyga „Gustavo receptai“.

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis laidų personažas – specialusis korespondentas Gustavas – mėgina išsiaiškinti pasaulio, gamtos prigimtį (kodėl lyja? Kas yra žaibas? Kodėl ežys pupsi? Kas vyksta ir vyko kitose pasaulio šalyse?), iš kur kilo vienas ar kitas (daikto, vietovės, reiškinio) pavadinimas.

Be žurnalisto Gustavo laidoje yra daug personažų: tai profesorius Velykis Kalėdauskas-Kučys, nykštukas Benas, Gustavsonas iš Švedijos, Vandenų valdovas Neptūnas ir Debesų žmogus. Šių personažų vaidmenis atlieka Audrius Rakauskas. Kiti dalyviai – piešti (IT grafikos pagalba).

Publika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Laidos žiūrovai – vaikai iki dvylikos metų, taip pat vyresnio amžiaus jaunuoliai, kuriems per septyniolika metų. Gustavo enciklopedija taip pat sutraukia akademinio jaunimo (dėl pažintinių temų).

Norint sudominti mažąjį LRT žiūrovą, vengiama didaktikos, o rimti dalykai atsveriami linksmais vaidybiniais etiudais, animacinių filmų ištraukomis, laidos vedėjo dainomis ir vaizdo klipais (kompiuterinės grafikos efektais).

Laidelėse gausu humoro, pristatomi Gustavo kulinariniai receptai, atliekami linksmai interpretuojami muzikos kūriniai.

„Gustavo enciklopedijos“ reitingai, pagal „TNS Gallup“ rinkos tyrimų bendrovės duomenis, 2005 metais siekė apie 2 procentus: tai 17,7 proc. visos auditorijos, tuo metu žiūrėjusios Lietuvos TV programas.

Specialusis korespondentas Gustavas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Specialusis korespondentas Gustavas – LRT televizijos laidos „Gustavo enciklopedija“ veikėjas. Jis mėgina išsiaiškinti pasaulio, gamtos prigimtį, domisi įvairiais reiškiniais. Kelionių bei tyrinėjimų atranda daug įdomių dalykų, kalbina pašnekovus ir kartais patenka į kuriozines situacijas.

Vaidmens atlikėjas, laidų autorius ir režisierius – žurnalistas Audrius Rakauskas. Jis ir vaidina, ir piešia, rašo tekstus, harmonizuoja muzikos kūrinius ir juos interpretuoja.

„Gustavo enciklopedija“ laikoma supaprastinta „National Geography“, „Discovery“ ir „Animal Channel“ versija.

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gustavo enciklopedija Geriausių laidų konkurse „Pragiedruliai“, kurį organizavo Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) buvo pripažinta Geriausia 2005 metų televizijos laida vaikams, (LTV). Laidos kūrėjai – Audrius Rakauskas, Vaidas Lekavičius, Stasys Vitkus.

2012 metais „Gustavo enciklopedija” vedėjui bei kūrėjui Audriui Rakauskui įteikta Gailių klano premija ir sidabro medalis.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]