Greitasis čiuožimas 2014 m. žiemos olimpinėse žaidynėse

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Sporto šakos
2014 m. žiemos olimpinėse žaidynėse
Sochi 2014 logo no rings.png
Curling pictogram.svg Akmenslydis
Freestyle skiing pictogram.svg Akrobatinis slidinėjimas
Biathlon pictogram.svg Biatlonas
Bobsleigh pictogram.svg Bobslėjus
Figure skating pictogram.svg Dailusis čiuožimas
Speed skating pictogram.svg Greitasis čiuožimas
Short track speed skating pictogram.svg Greitasis čiuožimas trumpuoju taku
Alpine skiing pictogram.svg Kalnų slidinėjimas
Ice hockey pictogram.svg Ledo ritulys
Luge pictogram.svg Rogučių sportas
Skeleton pictogram.svg Skeletonas
Cross country skiing pictogram.svg Slidinėjimo lenktynės
Snowboarding pictogram.svg Snieglenčių sportas
Nordic combined pictogram.svg Šiaurės dvikovė
Ski jumping pictogram.svg Šuoliai su slidėmis

Greitojo čiuožimo rungtys 2014 m. žiemos olimpinėse žaidynėse vyks Adler arenoje.

Rungtys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vyrai Moterys
500 m 500 m
1000 m 1000 m
1500 m 1500 m
5000 m 3000 m
10 000 m 5000 m
Komandinis persekiojimas Komandinis persekiojimas

Medalininkai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
Vyrų 500 m Nyderlandai Michel Mulder
Nyderlandai (NED)
69.31 Nyderlandai Jan Smeekens
Nyderlandai (NED)
69.32 Nyderlandai Ronald Mulder
Nyderlandai (NED)
69.46
Vyrų 1000 m Nyderlandai Stefan Groothuis
Nyderlandai (NED)
1:08.39 Kanada Denny Morrison
Kanada (CAN)
1:08.43 Nyderlandai Michel Mulder
Nyderlandai (NED)
1:08.74
Vyrų 1500 m Lenkija Zbigniew Bródka
Lenkija (POL)
1:45.006 Nyderlandai Koen Verweij
Nyderlandai (NED)
1:45.009 Kanada Denny Morrison
Kanada (CAN)
1:45.22
Vyrų 5000 m Nyderlandai Sven Kramer
Nyderlandai (NED)
6:10.76
OR
Nyderlandai Jan Blokhuijsen
Nyderlandai (NED)
6:15.71 Nyderlandai Jorrit Bergsma
Nyderlandai (NED)
6:16.66
Vyrų 10000 m Nyderlandai Jorrit Bergsma
Nyderlandai (NED)
12:44.45
OR
Nyderlandai Sven Kramer
Nyderlandai (NED)
12:49.02 Nyderlandai Bob de Jong
Nyderlandai (NED)
13:07.19
Vyrų komandinis persekiojimas Nyderlandai Nyderlandai (NED)
Jan Blokhuijsen
Sven Kramer
Koen Verweij
3:37.71
OR
Pietų Korėja Pietų Korėja (KOR)
Joo Hyong-jun
Kim Cheol-min
Lee Seung-hoon
3:40.85 Lenkija Lenkija (POL)
Zbigniew Bródka
Konrad Niedźwiedzki
Jan Szymański
3:41.94
Moterų 500 m Pietų Korėja Lee Sang-hwa
Pietų Korėja (KOR)
74.70
OR
Rusija Olga Fatkulina
Rusija (RUS)
75.06 Nyderlandai Margot Boer
Nyderlandai (NED)
75.48
Moterų 1000 m Kinija Zhang Hong
Kinija (CHN)
1:14.02 Nyderlandai Ireen Wüst
Nyderlandai (NED)
1:14.69 Nyderlandai Margot Boer
Nyderlandai (NED)
1:14.90
Moterų 1500 m Nyderlandai Jorien ter Mors
Nyderlandai (NED)
1:53.51
OR
Nyderlandai Ireen Wüst
Nyderlandai (NED)
1:54.09 Nyderlandai Lotte van Beek
Nyderlandai (NED)
1:54.54
Moterų 3000 m Nyderlandai Ireen Wüst
Nyderlandai (NED)
4:00.34 Čekija Martina Sáblíková
Čekija (CZE)
4:01.95 Rusija Olga Graf
Rusija (RUS)
4:03.47
Moterų 5000 m Čekija Martina Sáblíková
Čekija (CZE)
6:51.54 Nyderlandai Ireen Wüst
Nyderlandai (NED)
6:54.28 Nyderlandai Carien Kleibeuker
Nyderlandai (NED)
6:55.66
Moterų komandinis persekiojimas Nyderlandai Nyderlandai (NED)
Jorien ter Mors
Marrit Leenstra
Lotte van Beek
Ireen Wüst
2:58.05
OR
Lenkija Lenkija (POL)
Katarzyna Bachleda-Curuś
Natalia Czerwonka
Luiza Złotkowska
Katarzyna Woźniak
3:05.55 Rusija Rusija (RUS)
Olga Graf
Yekaterina Lobysheva
Yekaterina Shikhova
Yuliya Skokova
2:59.73

Dalyvaujančios šalys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vyrai Moterys
Šalis Kvota 500 m 1000 m 1500 m 5000 m 10000 m Komanda Kvota 500 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m Komanda
Australija Australija 2 1 1
Austrija Austrija 1 1 3 1 1 1
Belgija Belgija 3 1 1 1 2 1 1
Kanada Kanada 8 4 4 4 1 X 10 4 4 4 2 1 X
Kinija Kinija 3 2 1 8 4 3 2
Kinų Taipėjus Kinų Taipėjus 2 1 1
Čekija Čekija 6 1 1 2 1 1
Suomija Suomija 4 2 2
Prancūzija Prancūzija 6 1 2 2 1 X
Vokietija Vokietija 8 3 2 2 3 2 8 4 4 3 3 2
Vengrija Vengrija 1 1
Italija Italija 6 2 1 2 1 2 1 1
Japonija Japonija 8 4 2 1 1 10 4 4 4 3 3 X
Kazachija Kazachija 8 1 3 3 1 1 3 1 1 1
Latvija Latvija 3 1 1 1
Nyderlandai Nyderlandai 10 4 4 4 3 3 X 10 4 4 4 3 3 X
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija 3 1 1 1
Norvegija Norvegija 10 2 4 3 3 2 X 6 1 2 2 1 X
Lenkija Lenkija 8 2 2 3 2 X 8 3 3 3 1 X
Rusija Rusija 10 4 4 4 3 3 X 10 4 4 4 3 2 X
Pietų Korėja Pietų Korėja 10 4 3 2 2 1 X 10 4 2 3 3 1 X
Švedija Švedija 1 1
JAV JAV 10 4 4 4 3 1 X 10 4 4 3 2 1 X
Iš viso: 23 125 40 40 40 28 16 8 106 36 36 36 28 16 8

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]