Glazūra (žuvis)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Glazūra (angl. glaze) - plonas apsauginis ledo sluoksnis, sudaromas ant šaldomos žuvies ar žuvienos gaminio paviršiaus. Ši ledo danga saugo žuvį nuo sąlyčio su oru.

Ką tik užšaldyta žuvis panardinama į labai šaltą (ties užšąlimo riba) geriamąjį vandenį arba apipurškiama tokiu vandeniu ir vėl įdedama į šaldyklę ar panašų šaldymo įrenginį, kad vandens sluoksnis užšaltų. Procedūra kartojama, kol susidaro vientisa ledo danga. Šaldant žuvį namuose jau glazūruota žuvis vyniojama į vandeniui nelaidų popierių ar dedama į plastikinį maišelį, pridedama etiketė su reikiama informacija, ir taip įpakuota žuvis ar žuvies gabalas dedamas į saugojimo šaldyklę.

Kartais ledo glazūra sudaroma ne iš paprasto geriamo vandems, o iš vandens su priedais - pvz., citrinos sultimis ir želatinos tirpalu.

Perkant šaldytą žuvį svarbu pasitikėti, kad nupirktoje žuvyje didžioji jos dalis yra žuvis, o ne ledo glazūra. Tam kuriame įvairūs metodai, leidžiantys išmatuoti ledo kiekį šaldytoje žuvyje[1]. Lietuvos žiniasklaidoje yra buvę skundų, kad parduotuvėse parduodama žuvis turi pernelyg storą ledo glazūros sluoksnį, todėl žmonės, pirkdami šaldytą žuvį, moka už ledą.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]