Gediminas Beresnevičius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Gediminas Beresnevičius
Gimė 1957 m. (~64 metai)
Telšiuose
Sutuoktinis (-ė) Danguolė Beresnevičienė
Veikla vienas fantastikos mėgėjų judėjimo Lietuvoje pradininkų, su Valentinu Mikaloniu ir kitais bendraminčiais 1979 m. spalio 2 d. įkūręs pirmą Lietuvoje fantastų klubą Vilniuje.

Gediminas Beresnevičius (g. 1957 m. Telšiuose) – vienas fantastikos mėgėjų judėjimo Lietuvoje pradininkų, su Artūru Kakaru, Romualdu Buivydu ir kitais bendraminčiais 1979 m. spalio 2 d. įkūręs pirmą Lietuvoje fantastų klubą Vilniuje. Klubas vėliau buvo pavadintas „Dorado“.

Veikla ir sumanymai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

G. Beresnevičius pirmasis suformulavo ir įgyvendino šias idėjas bei sumanymus:

  1. Įkurti fantastų klubą;
  2. Įkurti fantastikos biblioteką;
  3. Rengti fantastikos mėgėjams skirtus renginius;
  4. Skatinti plėtotis lietuvišką fantastiką;
  5. Užmegzti ryšius su kitų šalių fantastikos mėgėjais;
  6. Plėtoti fantastikos mėgėjų judėjimą Lietuvoje;
  7. Leisti fantastinę spaudą.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijavo Vilniaus universitete, fizikos fakultete, kurį baigė 1980 m. (astrofizikos specializacija). Dirba Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro Olimpiadų skyriaus vedėju.

G. Beresnevičiaus žmona yra psichologė profesorė Danguolė Beresnevičienė.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

G. Beresnevičius prisidėjo prie pakankamai tvirto fendomo (fandomo) Lietuvoje susiformavimo – naujų fantastų klubų kūrimosi Kaune („Feniksas“ 1994 m.), Klaipėdoje („Argo navis“ 1988), Kėdainiuose („Gėja“ 1988 m.), Alytuje („Soliaris“ 1989 m.), Utenoje („Uf!..“ 1989), Pakruojyje („Selija“ 1990), Telšių rajone (Žemaitijos fantastų klubas „Fajetai“, 1991 m.) ir kitur; rengiamų renginių fantastikos mėgėjams: „Lituanicon’ai“, „Hukonai“, jaunimo kūrybos stovyklas ir kt. Gediminas Beresnevičius savo veikla turėjo įtakos kai kurių klubų veiklai, paskatino atsirasti klubinius laikraštukus – fenzinus (fanzinus). Jis redagavo ir su kitais fantastikos mėgėjais leido „InfoSFerą“ (1989–1998), o užsienio fantastams skirtas buvo „The Contact“, prisidėjo leidžiant pirmąjį Lietuvoje tik fantastikai skirtą žurnalą „Kaukas“ (1991–1992), sudarė du lietuvių autorių fantastinių apsakymų rinkinius „Turangitas“ (1988) ir „Šviečianti strėlė“ (1996), buvo lietuvių fantastinių apsakymų ir apysakų antologijų „Geriausia Lietuvos fantastika“ redaktorius – sudarytojas (1997–1999) sudarė kelis fantastikos mėgėjų žinynus, padėjo surengti fantastinės kūrybos konkursus, seminarus bei kitus renginius.

Gediminas Beresnevičius drauge su Kastyčiu Beitu parengė stalo vaidmenų žaidimo (RPG) Kariai ir Magai bazines taisykles.

G. Beresnevičius buvo ilgametis Vilniaus fantastų klubo „Dorado“ prezidentas 1979–2004 m. Dabar G. Beresnevičius „Dorado“ klubo garbės prezidentas.