Europos neįgaliųjų forumas
Europos neįgaliųjų forumas (angl. European Disability Forum – EDF) – tarptautinė pelno nesiekianti nevyriausybinė organizacija, įkurta 1997 metais ir atstovaujanti daugiau nei 50 milijonų Europos Sąjungos neįgaliųjų. Organizacija siekia, kad Europos Sąjungoje neįgalieji turėtų tokias pat teises, kaip ir sveikieji, kovoja prieš neįgaliųjų diskriminaciją, dirba, kad jiems būtų garantuotos prigimtinės žmogaus teisės. EDF aktyviai dalyvauja politiniame Europos Sąjungos (ES) gyvenime.
Veiklos sritys
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Europos neįgaliųjų forumas ypatingą dėmesį skiria ryšių su būsimų ES šalių neįgaliųjų organizacijomis užmezgimui. Tuo siekiama sustiprinti neįgaliųjų judėjimą visoje Europoje. Europos Taryba EDF yra suteikusi konsultanto statusą. EDF iniciatyva 2003 metai Europoje paskelbti neįgaliųjų metais. EDF numato, ateityje tinkama linkme nukreipti su neįgaliųjų gyvenimu besisiejančią Europos Sąjungos politiką ir iniciatyvas.
Svarbiausi EDF veiklos barai: žmogaus teisės, transportas, antidiskriminacija, informacinė visuomenė, socialinė atskirtis, įdarbinimas, švietimas, jaunimo reikalai, sportas, profesinis mokymas ir kt
Struktūra
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Europos neįgaliųjų forumo darbas organizuojamas remiantis demokratine ir skaidria atstovaujama struktūra. Visas neįgaliųjų organizacijas, negalinčias savarankiškai kovoti už savo teises, stengiamasi įtraukti į EDF veiklą ir jas atstovauti. Daugelis EDF narių yra tinklinės organizacijos, veikiančios europiniu ir nacionaliniu lygmeniu, bei į savo veiklą įtraukiančių daug regioniniu ar vietiniu mastu dirbančių organizacijų. EDF narius galima suskirstyti į tris grupes:
- Nacionalinės neįgaliųjų tarybos iš 25 Europos Sąjungos valstybių narių, taip pat iš Islandijos bei Norvegijos. Tai nepriklausomos neįgaliųjų platformos, įtraukiančios labiausiai pažeidžiamas grupes kiekvienoje šalyje.
- Europinės organizacijos, atstovaujančios įvairių neįgaliųjų grupių interesus.
|Neįgaliųjų nevyriausybinės organizacijos.
EDF nariai, pagal statusą organizacijoje, dalinami į keturias kategorijas:
- Visiški (tikrieji) nariai;
- Eiliniai nariai;
- Nariai stebėtojai;
- Asocijuoti nariai.
Valdymas
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]EDF valdymo organai yra:
- Kasmetinė Generalinė Asamblėja yra aukščiausias EDF organas, kuris numato organizacijos tikslus ir veiklas.
- Direktorių Taryba – organas, stebintis valdymo organų ir administracijos darbą.
- Vykdomasis komitetas – organas, renkamas Direktorių Tarybos ir atsakingas už kasdieninę politiką ir darbo programos įgyvendinimą.
Europos neįgaliųjų forumą atstovauja organizacijos prezidentas, kurį ketverių metų kadencijai renka kasmetinė Generalinė Asamblėja. Dabartis Europos neįgaliųjų forumo prezidentas - Yannis Vardakastanis.