Dirbtinė gravitacija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Pasiūlyta tarptautinės kosminės stoties Nautilus-X centrifugos demonstracija

Dirbtinė gravitacija – menamos gravitacijos keitimas (didinimas arba mažinimas) dirbtiniu būdu, ypač kosminėje erdvėje, bet taip pat ir Žemėje. Tai praktiškai galima pasiekti įvairiais būdais, ypač panaudojant įcentrinę jėgą ir linijinį pagreitį.

Dirbtinės gravitacijos sukūrimas laikomas pageidautinu ilgalaikėms kosminėms kelionėms ir gyvenimui kosmose, siekiant palengvinti mobilumą ir skysčių valdymą kosminėje erdvėje bei išvengti nesvarumo būsenos sukeliamo neigiamo ilgalaikio poveikio sveikatai.

Jau daugelį metų siūlyta įvairių metodų, kuriais būtų bandoma sugeneruoti dirbtinę gravitaciją, taip pat dar didesnis skaičius metodų, kur būtų panaudojamos tiek realios, tiek fiktyvios jėgos, buvo išsakyta mokslinės fantastikos srityje. Praktiniai žmonėms tinkamos dirbtinės gravitacijos pritaikymo kosminėje erdvėje būdai dar nesukurti, daugiausia dėl to, kad nėra sukurta tam reikalingo didelio natūralaus dydžio erdvėlaivio, kuris leistų įgyti įcentrinį pagreitį sukimosi momentu.[1]

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Feltman, Rachel (2013-05-21). „Why Don't We Have Artificial Gravity?“. Popular Mechanics. Nuoroda tikrinta 2020-11-21.