Dievo kulto ir sakramentų tvarkos kongregacija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Kongregacijos kardinolas prefektas Robert Sarah (nuo 2014 m.)

Dievo kulto ir sakramentų tvarkos kongregacija (lot. Congregatio de Cultu Divino et Disciplina Sacramentorum) – viena iš Romos kurijos kongregacijų, atsakinga už Lotynų bažnyčios liturgines praktikas, kaip atskiras nuo Rytų Katalikų bažnyčių, taip pat už kai kuriuos techninius reikalus, susijusius su sakramentais.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kulto ir Sakramentų kongregaciją 1975 m. įkūrė popiežius Paulius VI, sujungdamas Kulto kongregaciją (sukurtą 1969 m.) su Sakramentų kongregacija (sukurtą 1908 m.). Jų funkcijas anksčiau atliko Šventoji apeigų kongregacija, įkurta 1588 m. popiežiaus Siksto V.

Kulto ir Sakramentų kongregacijos veikloje buvo pertrauka 1984-1988 m., kuomet kongregacija neilgam buvo pakartotinai padalinta į Sakramentų kongregaciją (Congregatio de Sacramentis) ir Kulto kongregaciją (Congregatio de Cultu Divino), kurias valdė tas pats kardinolas prefektas.

Nuo 2014 m. Kongregacijos prefektu paskirtas kardinolas iš Gvinėjos Robert Sarah.[1]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Card Sarah named Prefect for Congregation for Divine Worship“. News.va. 25 November 2014. Suarchyvuotas originalas 2017-02-26. Nuoroda tikrinta 1 June 2016.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]