Debalcevės mūšis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Straipsnis turėtų prasidėti aiškiu apibrėžimu.
Jei galite, apibrėžkite straipsnio dalyką, pagrindinę sąvoką.
   Šiame straipsnyje bent dalis informacijos yra pasenusi.
Jeigu galite, atnaujinkite informaciją ir ištrinkite šį pranešimą.

2015 m. vasario 18 d. Ukrainos vyriausybės pajėgos buvo priverstos atsitraukti iš strategiškai svarbaus Debalcevės miesto, esančio į šiaurės rytus nuo pagrindinės separatistų tvirtovės Donecko, kovotojams surengus įnirtingą puolimą, dėl kurio iškilo grėsmė 2015 m. vasario 15 d. įsigaliojusioms trapioms paliauboms.[1]

Prorusiškiems teroristams užėmus svarbų Debalcevės miestą, į nelaisvę buvo paimta daugiau nei 90 ukrainiečių karių, dar 82 kariai dingo be žinios. Ukrainos generalinio štabo pranešime sakoma, kad per atsitraukimą žuvo 13 karių ir dar 157 buvo sužeisti[2].[3]

Praėjus keletui dienų po to, kai prorusiški separatistai apsupo svarbų Rytų Ukrainos miestų – Debalcevę ir išstūmė iš šio miesto Ukrainos karines pajėgas, vietos gyventojams tenka kovoti už būvį. Didžioji dalis 26 tūkst. Debalcevės gyventojų per vykusias kovas iš miesto išvyko.

Vis dėlto, remiantis Raudonojo kryžiaus pateikiamais duomenimis, apie 5 tūkst. gyventojų vis dar yra likę mieste, daugelis jų – tai garbaus amžiaus žmonės, todėl jiems būtų sudėtinga išvykti.

Kol kas nepateikta jokių skaičių, rodančių, kiek taikių gyventojų gyvybių pareikalavo kovos Debalcevėje. [4]

Ukrainos savanorių pulkas „Azov“ 2015 m. vasario 18 d. įspėjo, kad Debalcevės miestą užgrobę Rusijos remiami teroristai koncentruoja savo pajėgas prie Mariupolio uostamiesčio. Manoma, kad netrukus pradės miesto puolimą.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]