Dead Space

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Dead Space
Dead Space Cover art.jpg
Kūrėjas Visceral Games
Leidėjas Electronic Arts
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2008 m. spalio 13 d. (JAV)
Žanras (-ai) išlikimo siaubas, veiksmo
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai ESRB: Mature 17+
Platforma PlayStation 3, Xbox 360, Windows,
Versija
Variklis
Reikalavimai
Platinimas DVD, Blu-ray
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas
Kitos dalys
http://www.ea.com/deadspace

Dead Space – 2008 m. išleistas vieno žaidėjo išlikimo siaubo, veiksmo žaidimas „PlayStation 3“, „Xbox 360“, PCWindows“ platformoms. Vėliau išleistos adaptacijos „iOS“ ir „Android“ mobiliosioms platformoms, „Amazon Kindle Fire“ ir „BlackBerry PlayBook“ planšetėms, žaidimas pasiekiamas „Steam“ tinklu.

„Dead Space“ buvo išplatintas 3,84 mln. kopijų tiražu.[1] Žaidimas buvo palankiai įvertintas kritikų. Metacritic suvestinės duomenimis, vidutiniškai žaidimas kritikų įvertintas 86 balų iš 100 vidurkiu PC versijai.[2] Vėliau buvo sukurti žaidimo tęsiniai „Dead Space 2“ (2011) ir „Dead Space 3“ (2013).

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Dead Space“ yra vieno žaidėjo išlikimo siaubo, veiksmo žaidimas, kurį 2008 m. sukūrė JAV studija „Visceral Games“, platintojas − „Electronic Arts“. Žaidimo veiksmas vyksta 3D grafikos erdvėje. Žaidimo metu valdomas vienas herojus Aizekas Klarkas, kuris daugiausiai kovoja kosminėje uolienų ekstrakcijos stotyje su mutavusiais monstrais. Tarp Aizeko ginklų − keletas fantastinių ginklų rūšių, turinčių 2 šaudymo režimus. Užtaisai ginklams renkami nukovus monstrus arba jie randami kosminėje stotyje kartu su gydymo porcijomis, savotiškais „pinigais“ − kreditais, ar kitais objektais slėptuvėse, spintelėse ir pan. Aizekui kovojant viena ginklo rūšimi, dažniausiai randami užtaisai yra tinkami būtent šiam ginklui.

Herojus valdomas iš per petį matomos trečiojo asmens perspektyvos. Žaidimo metu galima pasitobulinti Aizeko kovinį kostiumą (RIG), ginklus. Herojus gali naudotis Stasis moduliu, kurio pagalba sulėtina atakuojančius monstrus, judančias duris ir pan. Specialiu Kinesis moduliu herojus gali pajudinti toliau esančius objektus ir su spec. porcijomis kurį laiką išgyventi vakuume. Veiksmas dažniausiai vyksta ankštuose stoties koridoriuose ir patalpose kovojant su monstrais, kartais vyksta nesvarumo būsenoje. Žaidimo eigos metu randami kosminės stoties įgulos narių užrašai ir audio įrašai, iš kurių sužinomi žaidimo priešistorės įvykiai.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Veiksmas prasideda tolimoje ateityje. Kosminė planetų uolienų ekstrakcijos stotis „USG Ishimura“ pasiunčia pagalbos signalą ją valdančiai kompanijai, kuri nusiunčia 3 technikų grupę laivu „USG Kellion“. Jų laivas įsirėžia į „USG Ishimura“ parkavimo doką, bet įgula nenukenčia. Įžengusius į „USG Ishimura“ tris narius: vadą Zach Hammond, kompiuterijos, ryšių specialistę Kendra Daniels ir sistemų inžinierių Isaac Clark, užpuola nežinomos agresyvios būtybės. Laivo „USG Ishimura“ įgula neaptinkama. Isaac Clark turi padėti sau ir savo draugams išsigelbėti iš šio laivo, kartu jį persekioja vizijos, kuriose jam pasirodo draugė Nikolė, buvusi stotyje „USG Ishimura“ ...

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. vgchartz.com, tikrinta 2015 m. balandžio 18 d.
  2. „metacritic.com“. Nuoroda tikrinta 2015 m. balandžio 18 d.. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]