Pereiti prie turinio

Daniel Gilbert

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Daniel Gilbert

Danelis Gilbertas (angl. Daniel Todd Gilbert, g. 1957 m. lapkričio 5 d.) – psichologijos profesorius Harvardo universitete, Jis yra labiausiai žinomas dėl savo tyrimų emocinio prognozavimo srityje. Gilbertas parašė knygą „Stumbling on Happiness“, kuri buvo išversta į 25 kalbas ir už kurią Gilbertas 2007 m. gavo apdovanojimą Royal Society Prizes for Science Books. 1985 m. Gilbertas gavo mokslų daktaro laipsnį Princetono universitete.

Gilbertas laimėjo daug apdovanojimų už savo paskaitas ir tyrimus, tarp jų Phi Betta Kappa mokymo prizą, Guggenheim draugijos prizą, Amerikos psichologų asociacijos išskirtinį mokslinį prizą ir ankstyvos karjeros indėlio į psichologiją prizą. Jo trumpi darbai publikuoti „The New York times“, „The Los Angeles times“, „Forbes“, TIME ir kituose leidiniuose.

Emocinis prognozavimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Harvado profesoriaus Danielis Gilbertas ir kitų mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad žmonės dažniausiai prastai prognozuoja, kaip vienas ar kitas įvykis juos paveiks emociškai. Paprastai žmonės prognozuoja, kad numatomi konkretūs teigiami įvykiai (pvz., norimų pareigų gavimas) jiems suteiks daugiau teigiamų emocijų negu iš tikrųjų suteikia. Taip pat žmonės dažniausiai tikisi, kad neigiami įvykiai juos neigiamai emociškai paveiks labiau negu iš tikrųjų paveikia. Tai rodo, kad žmonės paprastai patys be mokymosi iš kitų žmonių patirties prastai sugeba pasirinkti kelius, kurie juos padarys laimingiausius.[1][2][3][4]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]