Pereiti prie turinio

DVD+R

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

DVD+R – įrašomas optinis diskas, talpinantis iki 4,7 GB informacijos. Formatą sukūrė korporacijų koalicija dar žinoma kaip DVD+RW aljansas. Kadangi DVD+R formatas konkuruoja su DVD-R formatu (kurį sukūrė DVD forumas), tai DVD forumas jo nepatvirtino. DVD forumas teigia, kad DVD+R nėra oficialus DVD formatas.

2003 m spalio mėn buvo pademonstruota dviejų sluoksnių įrašymo technologija naudojant DVD+R diską, tai beveik padvigubino disko talpą iki 8,5 GB. Komerciniuose įrenginiuose ši technologija pradėta naudoti nuo 2004 metų vidurio (žr.: DVD+R DL).

Priešingai nei DVD+RW diskai, DVD+R diskai gali būti įrašyti tik vieną kartą. Todėl jie naudojami nesikeičiančių duomenų saugojimui, video ar audio medžiagai archyvuoti. Tai gali šiek tiek klaidinti, nes DVD+RW aljanso logotipe yra stilizuotas „RW“ simbolis. Todėl DVD+R diskai gali būti su RW logotipu.

DVD+R formatas skiriasi nuo DVD-R. Įrenginiai kurie palaiko abu formatus dažniausiai žymimi „DVD±RW“, jie yra labai populiarūs, nes įrašomiems DVD diskams vieningo standarto dar nėra. Techniniu požiūriu DVD+R skiriasi nuo DVD-R, tačiau dauguma vartotojų skirtumo nepajunta. Vienas iš skirtumų, tai ADIP sistema, kurios dėka sekimas bei greičio valdymas yra ne toks jautrus interferencijai ir klaidoms nei LPP sistema naudojama DVD-R. Todėl ADIP sistema yra tikslesnė esant didesniems greičiams. Taip pat DVD+R(W) turi geresnę klaidų apdorojimo sistemą nei DVD-R(W), kas leidžia tikslesnį duomenų įrašymą nepriklausomai nuo disko kokybės.

Nuo 2006 metų paplito abiejų formatų diskai, nes paplito įrenginiai suderinami su DVD+R ir DVD-R formatais. Tačiau DVD-R formatas naudojamas nuo 1998 metų (5 metais anksčiau nei DVD+R), todėl vis dar naudojami įrenginiai suderinami tik su DVD-R formatu. Todėl ruošiant medžiagą platinimui, dėl geresnio suderinamumo pageidautinas DVD-R formatas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]