Core fonts for the Web

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Pagrindiniai žiniatinklio šriftai („Core fonts for the Web“) – tai korporacijos Microsoft projektas, kurio tikslas buvo pateikti universalų TrueType tipo šriftų rinkinį žiniatinklio reikmėms. Projektas pradėtas 1996 m., šriftai nuo to laiko platinti nemokamai, bet su apribojimais. Korporacija Microsoft projekto atsisakė 2002 m., bet kitoms įmonėms leidžiama toliau platinti šriftus su tais pačiais apribojimais.

Šių šriftų platinimo sąlygų esmė: bet kas gali pateikti jų failus vartotojams interneto tarnybinėje stotyje; draudžiama keisti jų failų formatą bei turinį; draudžiama platinti juos bet kokiose laikmenose ar kitų paketų sudėtyje.

Rinkinį sudaro šie šriftai: Andale Mono, Arial, Arial Black, Comic Sans MS, Courier New, Georgia, Impact, Times New Roman, Trebuchet MS, Verdana, Webdings. Šriftas gali turėti po keturis variantus: įprastas (normal), paryškintas (bold), kursyvu (italic), paryškintas kursyvu (bold italic).

Tai šriftai su lietuviškomis raidėmis. Be to, jie yra plačiai paplitę, kadangi jie taip pat yra platinami Microsoft Windows paketo sudėtyje. Dėl suderinamumo ir kitų sistemų vartotojai dažnai įsidiegia juos į savo kompiuterius.

Šriftai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]