Caterham F1

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Caterham-Renault
Pilnas pavadinimasCaterham F1 Team
BazėLyfyldas, Didžioji Britanija
Komandos direktorius (-iai)Manfredi Ravetto
Technikos direktoriusColin Kolles
2022 m. Formulės 1 sezonas
Lenktynininkai#9 Švedija Marcus Ericsson
#10 Japonija Kamui Kobayashi
VažiuoklėCaterham CT-05
VariklisRenault
PadangosPirelli
Karjera Formulėje 1
Pirmos lenktynės2010, Bahreino GP
Dalyvavo lenktynių55
2013 m. pozicija11 (0 taškų)

Caterham F1 (anksčiau vadinta Lotus Racing) – Formulės 1 ekipa iš Didžiosios Britanijos, kuri lenktynėse debiutavo 2010 m.

Ekipa, kurią su buvusia Team Lotus siejo tik pavadinimas, gavo galimybę debiutuoti lenktynėse po to, kai BMW-Sauber pranešė apie savo pasitraukimą iš Formulės 1 po 2009 m. sezono.

Ekipos bazė yra Lyfylde. Nuo 2012 iki 2014 m. ekipai vadovavo Tony Fernandesas, o ekipos techniniu direktoriumi buvo Mike Gascoyne.

2014 m. ekipai niekaip negalinčiai rodyti geresnių rezultatų, ekipos vadovai T. Fernandes ir M. Gascoyne pasitraukė iš savo pareigų. 2014 m. sezono viduryje komanda tapo Formulės 1 rekordininkė, kaip startavusi daugiausiai lenktynių, tačiau nepelnant nei vieno taško.

2014 m. spalio 21 d. komandos savininkų įmonės turtas buvo areštuotas dėl skolų, dėl to iškilo didelė grėsmė pačios ekipos egzistavimui.[1] Netrukus po to buvo paskelbta, kad ekipa praleis dvejas 2014 m. sezono lenktynes JAV ir Brazilijoje.[2]

2010 m. sezonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ekipa naudojo Cosworth variklius, kaip ir kitos į Formulę 1 tame pačiame sezone debiutavusios ekipos – Hispania Racing ir Virgin Racing.

2009 m. gruodžio 14 d. komanda patvirtino savo vairuotojus. Tai Jarno Trulli ir Heikki Kovalainen. Pilotu bandytoju buvo paskirtas Fairuz Fauzy iš Malaizijos.[3]

2010 m. lapkričio 14 dieną ekipos vadovas T. Fernandesas paskelbė apie pasirašytą sutartį su pirmuoju Lotus lenktynininku, tačiau atsisakė jį įvardinti.[4]

Viso sezono metu ekipa pasirodydavo geriau, nei kitos naujokės Hispania ir Virgin ekipos. Iki paskutinio sezono Abu Dabio GP ekipa buvo 10 vietoje ir geriausias jos rezultatas buvo 12 Heikki Kovalainen vieta Japonijos lenktynėse.

2011 m. sezonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2011 m. sezone ekipoje liko tie patys pilotai, tik pasikeitė variklių tiekėjas – Cosworth pakeitė prancūzų kompanija Renault.

Kaip ir pirmais metais, ekipa nepelnė nei vieno taško, tačiau viso sezono metu pasirodydavo geriau už kitas naujokes – HRT F1 Team ir Virgin Racing. Ekipa sezoną baigė 10-oje vietoje.

2012 m. sezonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pasibaigus 2011 m. sezonui ekipą perėmė Anglijos sportinių automobilių bendrovė Caterham Cars, tuo pačiu ekipos pavadinimas buvo pakeistas į „Caterham F1 Team“.

Naujajam sezonui ekipos lenktynininkai trečius metus iš eilės liko tie patys – Heikki Kovalainen ir Jarno Trulli.

2013 m. sezonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2013 m. sezoną ekipa pradėjo su naujais lenktynininkais – prancūzu Charles Pic ir nyderlandiečiu Giedo van der Garde. Eilinį sezoną ekipos rezultatai buvo ypač prasti, komanda sezoną baigė paskutinė.

2014 m. sezonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dar kartą savo lenktynininkų gretas ekipa atnaujino prieš 2014 m. sezoną – jai atstovavo švedas Marcus Ericsson ir japonas Kamui Kobayashi. Šiais metais ekipa pasiekė geriausią rezultatą savo istorijoje, kai M. Ericsson Monako GP finišavo 11-oje vietoje.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]