Calico M960

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Calico M960
Tipas pistoletas-kulkosvaidis
Variantai M960A, M960AS
Konstruktorius Michael Miller, Warren Stockton
Šalis JAV
Sukurtas 1990 m.
Gamintas Calico Light Weapons Systems
Kalibras, mm 9 mm, .22 LR
Šovinys, mm 9x19 mm Parabellum, .22 LR
Šaudymo sparta, n/min. 750
Svoris, kg 2,17 kg (be šovinių)
Ilgis, mm 835/647 mm (ištiesta atrama/sustumta)
Vamzdžio ilgis, mm 330
Pradinis greitis, m/s 393
Taikymo tolis, m 300
Dėtuvė sraigtinė, cilindro formos, povamzdinė
50 ar 100 šov.

Calico M960 – 9 mm kalibro pistoletas kulkosvaidis sraigtine dėtuve, gaminamas kompanijos Calico Light Weapons Systems. Karinės paskirties ir įstatymų vykdymo institucijoms parduodami variantai su automatinės ugnies galimybe, o visiems kitiems – savitaisiai variantai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šie kompanijos Calico Light Weapon Systems pistoletai kulkosvaidžiai rinkoje pasirodė 1990 m.

Skiriamasis jų bruožas – cilindro pavidalo sraigtinė dėtuvė (talpa 50 ar 100 šovinių). Dėtuves 1985 m. sukūrė konstruktoriai Maiklas Mileris (Michael Miller) ir Vorenas Stoktonas (Warren Stockton). Calico sistemos pistoletų kulkosvaidžių dėtuvės buvo virš ginklo, užpakalinėje jo dalyje.

Šie ginklai netrukus imti eksportuoti į Pietų Ameriką, Europą ir Artimuosius Rytus. Nedidelius jų kiekius nupirko JAV įstatymų apsaugos žinybos. Buvo ketinama šiuos pistoletus kulkosvaidžius pardavinėti ir civilinėje rinkoje, bet tam kelią užkirto 1994 m. JAV įstatymas, apribojęs civilinių ginklų dėtuvių talpą (ne daugiau kaip 10 šovinių).

Dėl kompaktiškumo šis ginklas laikomas tinkamu specialiosios paskirties daliniams.

Konstrukcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Calico pistoletų kulkosvaidžių spynos pusiau laisvos. Saugiklis yra nuleistuko lankelio priekinėje dalyje, valdomas pasukama svirtele. Petinė atrama sustumiama.

Pistoleto kulkosvaidžio korpusas plastikinis. 9 mm modelių kryptukai reguliuojami. Konstrukcija įdomi ir tuo, kad taikiklis yra plastikinio dėtuvės korpuso dalis.

Sraigtinių dėtuvių viduje yra spiralinės kreipiamosios ir spiralinės spyruoklės sukamas stūmoklis. Spyruoklės varomas stūmoklis stumia šovinius kreipiamosiomis link dėtuvės žiočių.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]