Bvumbos kalnai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Bvumbos kalnai (angl. Bvumba Mountains, šon. bvumba 'rūkas, migla'), Vumbos kalnai (angl. Vumba Mountains) – kalnai Zimbabvės ir Mozambiko pasienyje, maždaug 25 km į pietryčius nuo Mutarės.

Aukščiausias Bvumbos taškas yra Castle Beacon (1911 m). Kartu su Chimanimani ir Njangos nacionaliniu parku yra dalis Rytinių Aukštumų. Šie kalnai beveik visi yra Zimbabvėje, tačiau dalis jų, besidriekianti į šiaurės rytus, įeina į Mozambiko teritoriją.[1]

Kalnai ankstyvą rytą dažnai būna apgaubti miglos, kuri vėliau išsisklaido. Šiuose žaliuose kalnuose yra kaimo viešbučių, golfo aikštynų, ir botaninių draustinių[2] su gražiais kraštovaizdžiais.[3] Kalnuose yra kavamedžių plantacijų.

Prieigos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iš Zimbabvės pusės į Bvumbos kalnus galima patekti asfaltuotu keliu iš Mutarės. Iš Mozambiko pusės į kalnus galima patekti nuo kelio atšakos iš magistralės EN6 į Vumbos vandens pilstymo į butelius gamyklą.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Surveyor General of Zimbabwe and Forestry Commission, 1996. 1:250,000 Vegetation Map Series. Surveyor General of Zimbabwe, Harare
  2. Vumbos botaninis draustinis (Google reljefinis žemėlapis)
  3. Martin, D. 1997. Bvumba: Magic in the Mist. Intro Africa Travel Guide, Africa Publishing Group.