Bręstantis blogis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Breaking Bad logo.png
Žanrastrileris, drama
Kūrėjas (-ai)Vince Gilligan
VaidinaBryan Cranston
Anna Gunn
Aaron Paul
Dean Norris
Betsy Brandt
RJ Mitte
Bob Odenkirk
Steven Michael Quezada
Jonathan Banks
Giancarlo Esposito
Jesse Plemons
Laura Fraser
Christopher Cousins
Krysten Ritter
Emily Rios
Mark Margolis
Raymond Cruz
Danny Trejo
Kompozitorius (-iai)Dave Porter
Kilmės šalisFlag of the United States.svg JAV
Kalba (-os)anglų ir ispanų
Sezonų skaičius5
Serijų skaičius62
Gamyba
Vykdantysis prodiuseris (-iai)Vince Gilligan
Mark Johnson
Michelle MacLaren
Trukmė43-58 min.
Transliacija
Vaizdo formatas1080i (16:9 HDTV)
Garso formatas5.1
Originalus laikotarpis2008 m. sausio 20 d. – 2013 m. rugsėjo 29 d.
Išorinės nuorodos
[[1] ]
IMDb įrašas

Bręstantis blogis (angl. Breaking Bad) – JAV sukurtas kriminalinis televizijos serialas apie chemijos mokytoją, tapusį metamfetamino gamintoju. Serialas yra vienas populiariausių pagal interneto svetainės IMDB reitingą.

2015 m. buvo pradėta kurti priešistorė – serialas „Geriau skambink Solui“.

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Pirmasis sezonas

Chemijos mokytojui Valteriui Vaitui, kuris dar uždarbiauja automobilių plovykloje, diagnozuojamas III stadijos plaučių vėžys. Jo svainis Henkas Šreideris pasikviečia Valterį į reidą likviduoti metamfino laboratoriją, kurio metu jis mato, kaip nuo policijos pasprunka jo buvęs mokinys Džesis Pinkmanas. Valteris, manydamas, kad jam liko gyventi mažiau nei metai ir norėdamas užtikrinti besilaukiančios žmonos bei paauglio sūnaus ateitį, randa Džesį ir pasiūlo jam kartu gaminti narkotikus. Jie išsinuomoja namelį ant ratų, o Valterio gaminamas metamfetaminas dėl savo grynumo ir žydros spalvos netrukus tampa žinomas visame mieste.


Antrasis sezonas

Pinkmanas išsinuomoja butą ir pradeda susitikinėti su jo šeimininke Džeine. Abu jie vėl pradeda vartoti narkotikus, tačiau jų platinimas stringa, todėl Valteris pats pradeda tvarkyti reikalus. Jis randa čilietį Gustavą Fringą, turintį užkandinių tinklą, ir parduoda jam visus pagamintus narkotikus už 1,2 milijono dolerių. Pradžioje Valteris nenori atiduoti pinigų kol Pinkmanas netaps švarus, tačiau Džeinė įtikina jį pradėti šantažuoti Valterį ir šis nusileidžia. Jiedu nutraukia gamybą, Skailer susilaukia dukters, o Valterio chemoterapijos kursas buvo sėkmingas. Žmona sužino apie narkotikus ir liepia jam išsikraustyti iš namų. Pinkmanas su Džeine svajoja atsikratyti priklausomybės, tačiau nusprendžia paskutinį kartą pavartoti ir mergina perdazavusi miršta.


Trečiasis sezonas

Fringas pasiūlo Valteriui 3 milijonus dolerių, jeigu šis kurį laiką dar gamintų jiems narkotikus. Fringas turi puikiai įrengtą laboratoriją, paslėptą skalbykloje ir Valteris sutinka. Fringas randa jam pagalbininką chemiką Geilą, tačiau vėliau jis pareiškia, kad vėl dirbs tik su Pinkmanu ir jį įkalbina prisidėti. Valteris įtikina žmoną leisti jam grįžti į namus.

Ilgainiui Fringas pradeda nepasitikėti Valteriu ir šis pagrįstai nuogąstauja, kad gali būti pašalintas. Iš Meksikos atvyksta kartelio žudikai, kurie, Fringo leidimu, turi pašalinti Šreiderį. Pastarasis išgyvena pasikėsinimą, tačiau jo gydymui reikalingi pinigai. Valteris su Gudmanu legalizuoja už narkotikų gamybą uždirbtus pinigus, jis įsigija automobilių plovyklą bei sumoka už svainio gydymą.

Kadangi narkotikų virėjas Fringui vis vien reikalingas, Valteris liepia Pinkmanui nužudyti Geilą, kad apsaugotų juos abu.


Ketvirtasis sezonas

Valteris vis dar dirba Fringui, tačiau bijo būti bet kada nužudytas. Šio parankinis Maikas pradeda į užduotis kartu imti Pinkmaną, o Fringas bando įtikinti jį imti gaminti narkotikus vietoje Valterio. Šreideris pradeda įtarti Fringą ir renka apie jį įrodymus. Fringo partneriai iš Meksikos pareikalauja atgabenti jiems metamfetamino gamintoją, kad išmokytų ir jų žmones gaminti tokios pat kokybės produktą. Fringas su Maiku pasiima ne Valterį, o Pinkmaną ir, pasinaudojęs proga, nunuodija visus konkurentus. Tapęs vienvaldžiu gamintoju ir tiekėju, Fringas nurodo nužudyti Valterį. Šis pradeda slapstytis ir galiausiai pats susprogdiną Fringą.


Penktasis sezonas

Po Fringo mirties Maikas nori atkeršyti, tačiau Valteris su Pinkmanu įtikina jį perimti platinimo verslą, o vienu iš jų pagalbininku tampa įtakingos banditų gaujos „Arijano brolija“ vadeivos sunėnas Todas. Narkotikų žaliavos tiekėja tampa buvusi Fringo kompanionė Lidija Rotard-Kveil, kuriai Todas neabejingas. Jie apvagia traukinį, gabenantį metanolį, tačiau kuomet Todas nušauna juos mačiusį paauglį, reikalai tampa nekontroliuojami. Policija vis labiau spaudžia ir Valteris nusprendžia uždaryti verslą ir parduoti nepanaudotą žaliavą. Tuo metu Šreideris galų gale supranta, kad jo svainis visą tą laiką buvo pagrindinis narkotikų gamintojas. Jis ieško būdų surinkti įrodymus, o Valteris visais būdais šalina liudininkus ir kliūtis. Šreideris randa būdą prispausti Maiką, o kai šis nusprendžia bėgti, Valteris atsikratop ir juo. Kai jau atrodo, kad jam pavyks išsisukti, duoti parodymus sutinka Pinkmanas. Jie išprovokuoja Valterį išduoti vietą, kurioje jis slepia savo pinigus (80 milijonų dolerių grynaisiais), tačiau į veiksmo vietą atvyksta ir Arijano gauja. Šreideris su partneriu nužudomi, banditai pasišalina, pasiėmę su savimi Pinkmaną, Valteriui palieka 11 milijonų iš visos sumos. Grįžęs jis bando užglaistyti reikalus, tačiau Skailer ir sūnus, sužinoję, kad jis kaltas dėl svainio mirties, išsižada jo ir pinigų. Valteris priverstas bėgti į kitą valstiją, šeima nenori priimti jo pinigų, viską prisipažįsta policijai ir jis lieka vienas ir niekam nereikalingas. Išbuvęs kurį laiką tremtyje, jis nusprendžia sugrįžti į miestą. Sukūręs planą kaip perduoti šeimai pinigus per buvusius savo verslo partnerius, jis imasi paskutinio žygio – vienas susidoroti su Arijano gauja ir išvaduoti Pinkmaną, kurį jie prievarta verčia toliau gaminti žydros spalvos metamfetaminą.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
 • Bryan Cranson – Valteris Vaitas, chemijos mokytojas, kuriam diagnozuotas III stadijos plaučių vėžys; tapęs narkotikų gamintoju jis tampa žinomas Haizenbergo slapyvardžiu;
 • Anna Gunn – Skailer Vait, Valterio žmona, buhalterė, kuri serialo pradžioje netikėtai sužini esanti nėščia;
 • Aaron Paul – Džesis Pinkmanas, buvęs Valterio mokinys, narkomanas ir narkotikų prekeivis, kuris tampa jo pagalbininku;
 • Dean Norris – Henkas Šreideris, Valterio svainis, dirbantis kovos su narkotikais skyriuje;
 • Betsy Brandt – Mari Šraider, Henko žmona ir Skailer sesuo;
 • RJ Mitte – Valteris Vaitas jaunesnysis, paauglys neįgalus Valterio ir Skairel sūnus;
 • Bob Odenkirk – Solas Gudmanas, advokatas, padedantis Valteriui ir kitiems nusikaltėliams;
 • Giancarlo Esposito – Gustavas Fringas, čilietis narkotikų platintojas, savo veiklą slepiantis užkandinių ir skalbyklų verslu;
 • Laura Fraser – Lidija Rotard-Kveil, buvusi Fringo kompanionė, vėliau tampanti narkotikų žaliavos tiekėja;
 • Raymond Cruz – Tukas Salamanka, meksikietis narkotikų baronas;
 • Krysten Ritter – Džeinė Margulis, buvusi narkomanė, Pinkmano draugė;
 • Mark Margolis – Hektoras Salamanka, buvęs svarbus narkotikų kartelio narys
 • Emily Rios – Andrėja Kantilo, Džesio Pinkmano draugė, turinti 10-metį sūnų Broką;
 • Danny Trejo – Tortuga, narkotikų kartelio narys ir policijos informatorius.

Pagrindiniai apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Auksinis gaublys – geriausia televizijos drama (2014), geriausias aktorius (B. Cranston) (2014)
 • Auksinis gaublys (nominacija) – geriausias aktorius (B. Cranston) (2011, 2012, 2013), geriausia televizijos drama (2013), geriausias antrojo plano aktorius (A. Paul) (2014)
 • Emmy – geriausias aktorius (2008, 2009, 2010, 2014), geriausias antrojo plano aktorius (A. Paul) (2010, 2012, 2014)
 • BAFTA – geriausias užsienio TV serialas (2014)
 • Saturno apdovanojimas – geriausias aktorius (B. Cranson) (2009, 2012, 2013), geriausias antrojo plano aktorius (A. Paul) (2010, 2012, 2014)

Nuodoros[redaguoti | redaguoti vikitekstą]