Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Boratas vizito Kelne metu

„Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė“ (angl. Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan) – 2006 m. sukurtas kino pseudodokumentinis filmas – komedija, kurio pagrindinis personažas yra fikcinis Kazachstano žurnalistas Boratas. Pagrindinį vaidmenį atliko britų aktorius ir komikas Sacha Baron Cohen.

Reakcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filmą, kaip nebūtų keista, teigiamai įvertino kino kritikai. Kai kurie netgi teigė, kad tai yra vienas geriausių visų laikų filmų. Vokietijoje Sacha Baron Cohen buvo paduotas į teismą dėl patyčių iš čigonų tautybės žmonių.

Įvairenybės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Kai kurios filmo dalys buvo nufilmuotos Rumunijoje, o ne Kazachstane. Kai kurie filme vaidinantys aktoriai iš tikrųjų kalba ne kazachiškai, o rumuniškai. Borato personažas filme kalba hebrajų kalba, o ne kazachiškai, o aktorius vaidinantis Azamat kalba armėniškai. Taip pat naudojami kai kurie lenkų ir čekų kalbų posakiai.
  • Borato personažo pasisveikinimas „jagshemash!!!“ iš tikrųjų lenkiškai: „Jak się masz?“, arba čekiškai: „Jak se máš?“, reiškia, „kaip tau sekasi?“.
  • Filmo plakate naudojama raidė „Д“ pakeičia raidę „a“, nors iš tikro kirilicoje ši raidė žymi raidę „d“, taigi filmo plakatą reikėtų perskaityti ne „Borat“, o – „Bordt“.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]