Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Borat (filmas))
Jump to navigation Jump to search
 Orange Icon Edit.svg  Manoma, kad šis straipsnis yra beviltiškas.
Jo turinys, struktūra, stilius ar kitos savybės yra tokios, kad jo neįmanoma pritaikyti enciklopedijai.
Priežastis atskirai nesukonkretinta, bet jei ji neakivaizdi, tai gali būti nurodyta istorijoje ar aptarime.
Jei galite parašyti šį straipsnį iš naujo, tegul ir kelis kartus mažesnį, taip ir padarykite!
Boratas vizito Kelne metu

Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė (angl. Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan) – 2006 m. sukurtas kino pseudodokumentinis filmas – komedija, kurio pagrindinis personažas yra fikcinis Kazachstano žurnalistas Boratas. Pagrindinį vaidmenį atliko britų aktorius ir komikas Sacha Baron Cohen.

Reakcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filmą, kaip nebūtų keista, teigiamai įvertino kino kritikai. Kai kurie netgi teigė, kad tai yra vienas geriausių visų laikų filmų. Vokietijoje Sacha Baron Cohen buvo paduotas į teismą dėl patyčių iš čigonų tautybės žmonių.

Įvairenybės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Kai kurios filmo dalys buvo nufilmuotos Rumunijoje, o ne Kazachstane. Kai kurie filme vaidinantys aktoriai iš tikrųjų kalba ne kazachiškai, o rumuniškai. Borato personažas filme kalba hebrajų kalba, o ne kazachiškai, o aktorius vaidinantis Azamat kalba armėniškai. Taip pat naudojami kai kurie lenkų ir čekų kalbų posakiai.
  • Borato personažo pasisveikinimas „jagshemash!!!“ iš tikrųjų lenkiškai: „Jak się masz?“, arba čekiškai: „Jak se máš?“, reiškia, „kaip tau sekasi?“.
  • Filmo plakate naudojama raidė „Д“ pakeičia raidę „a“, nors iš tikro kirilicoje ši raidė žymi raidę „d“, taigi filmo plakatą reikėtų perskaityti ne „Borat“, o – „Bordt“.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]