Pereiti prie turinio

Biržų rajono garbės pilietis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Biržų rajono savivaldybės garbės pilietis – Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už ypatingus nuopelnus ir pastangas bei išskirtinį indėlį į Biržų rajono mokslo, švietimo, kultūros, sporto, ekonomikos, socialinio vystymo bei kitas sritis ir aktyvią visuomeninę veiklą suteikiamas garbės vardas.

Nuostatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Biržų rajono savivaldybės garbės piliečio (toliau – Garbės piliečio) vardas gali būti suteikiamas tiek gyvam, tiek mirusiam asmeniui. Suteikiant Garbės piliečio vardą mirusiam asmeniui, Garbės piliečio ženklas įteikiamas mirusiojo šeimai.

Siūlymą dėl Garbės piliečio vardo suteikimo gali teikti Biržų rajono savivaldybės tarybos (toliau – Savivaldybės taryba) nariai, nevyriausybinės organizacijos, vietos bendruomenės, kolegialios gyventojų grupės ir juridiniai asmenys.

Siūlymas asmeniui suteikti Garbės piliečio vardą pateikiamas Biržų rajono savivaldybės garbės piliečio vardo suteikimo komisijai iki einamųjų metų gruodžio 31 d. Kartu su siūlymu turi būti pateikta išsami informacija apie siūlomą kandidatą: jo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, gyvenimo aprašymas, darbų ir nuopelnų rajonui aprašymas ir ne mažiau kaip dvi rekomendacijos.

Siūlymą, kurį Komisija atmetė, Komisijai iš naujo svarstyti galima teikti ne anksčiau kaip po vienerių metų.

Garbės piliečio vardas suteikiamas Komisijos teikimu Savivaldybės tarybos sprendimu. Teikimą, kurį Savivaldybės taryba atmetė, Komisija jai iš naujo svarstyti gali teikti ne anksčiau kaip po vienerių metų.

Komisijai pateiktų kandidatų Garbės piliečio vardui suteikti sąrašas, kuriame nurodomos ir jų profesinės, visuomeninės pareigos bei kandidatus pateikę juridiniai ir fiziniai asmenys, paskelbiamas visuomenei.

Savivaldybės tarybai priėmus sprendimą asmeniui suteikti Garbės piliečio vardą, miesto šventės metu organizuojama vieša iškilminga Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija. Garbės piliečiui Savivaldybės meras įteikia specialų Garbės piliečio ženklą su įrašu: „Biržų rajono savivaldybės Garbės piliečiui (vardas ir pavardė) už nuopelnus Biržų kraštui“ ir 20 MGL dydžio piniginę dovaną. Jo vardas, pavardė ir trumpa biografija įrašomi į Biržų rajono savivaldybės garbės piliečių knygą, atvaizdas eksponuojamas Biržų pilies rūmuose Savivaldybės tarybos posėdžių salėje iškilmingų renginių metu.

Apie Garbės piliečio vardo suteikimo faktą informuojama visuomenė.[1]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]