Big Muskie

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Big Muskie 1999 m. vasarį

Big Muskie – didžiausias pasaulyje žingsniuojantis ekskavatorius, draglainas 4250-W, kuris pagamintas 1969 m., kompanijoje Busyrus Erie. Ekskavatorius dirbo kompanijos „Central Ohio Coal Company“ anglies kasykloje, esančioje Ohajo valstijoje, JAV.[1]

Techniniai duomenys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ekskavatoriaus masė siekia 13 000 tonų. Ekskavatoriaus išmatavimai:

  • Aukštis – 67,8 m;
  • Plotis – 46,2 m;
  • Ilgis – 148,6 m.

Kaušo tūris siekė 168 m³, o jame laisvai galėjo tilpti du autobusai. Ekskavatorių statė dvejus metus. Darbų sąnaudos siekė 200 000 žmogaus darbo valandų. 1969 m. jo kaina buvo 25 mln. JAV dolerių.

Ekskavatorius buvo varomas elektros energija, kuri buvo tiekiama kabeliais. Įtampa siekė 13 800 voltų. Kabeliai buvo perkeliami specialiomis transporto priemonėmis. Varomąją jėgą sukūrė variklis-generatorius, kuris kintamą srovę keitė pastovia, priverčiančia dirbti visus ekskavatoriaus mechanizmus.[2] Ekskavatoriaus galia buvo lygi galiai, kurią sunaudoja 27 500 namų.

Ekskavatorius judėjo naudodamas žingsniavimo mechanizmą, kurį varė hidraulinė sistema.

Baigtas darbas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ekskavatorius buvo naudojamas 30 metų, nuo 1969 iki 1999 m. Ekipažo pamainą sudarė 5 žmonės.

Per visą darbo laikotarpį buvo iškasta daugiau nei 465 mln. m³ paviršinio grunto, kurio kiekis daugiau nei du kartus viršijo žemės darbų kiekį statant Panamos kanalą. Iš viso buvo išgauta daugiau nei 20 mln. t anglies.

Big Muskie buvo demontuotas 1999 m, nors ir buvo iniciatyvų jį išsaugoti kaip muziejų. Ekskavatoriaus kaušas buvo nugabentas į kalnakasybos muziejų „Miners Memorial Park“, kuris įsikūręs Morgane, Ohajuje.

Big Muskie darbo vietoje, po rekultivacijos, buvo atidarytas The Wilds laukinės gamtos parkas, kuriame apgyvendinta daugybė Šiaurės Amerikos, Afrikos ir Azijos gyvūnų rūšių.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]