Bendrabutis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta šaltinių ar nuorodų į juos.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.
 Ambox globe content.svg  Manoma, kad šis straipsnis skiria per mažai dėmesio vieniems geografiniams regionams ir per daug – kitiems.
Jei galite, subalansuotai perrašykite straipsnį, neskirdami jokiam regionui perdėto dėmesio. Taip pat galite padėti susitarti dėl sprendimo diskusijų puslapyje.
Studentų bendrabutis Štutgarte (Badenas-Viurtembergas, Vokietija)
„Allmandring I“, Štutgartas
Alte Münze zu Clausthal (1-asis bendrabutis), 1726 m. (Klaustalis)

Bendrabutis (nuo „bendras butas“) – gyvenamasis pastatas, kuriame dalijamasi tam tikromis bendromis patalpomis (tokiomis kaip virtuvė, vonia, tualetas ir kt.). Gali būti studentų, šeimų, darbininkų bendrabučiai ir kt.

Vokietija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studentų miestelis, Noištadtas
Pagrindinis straipsnis – Studentų bendrabučiai Vokietijoje.

Vokietijoje labiausiai paplitę yra studentų bendrabučiai. Vokietijoje apie 11,6 % studentų gyvena bendrabučiuose (2003 m.).[1] Juos valdo specialiai tam sukurta viešosios teisės įstaiga (Studentenwerk). Greta to yra konfesinių (bažnytinių organizacijų valdomų), privačių arba savivaldžių bendrabučių. Didžiausias bendrabučių miestelis yra Studentenstadt Freimann (Miunchenas, Bavarija). Didžiausias privatus ir savivaldus bendrabutis Vokietijos yra vad. Hanso Dikmano kolegija („HaDiKo“), studentų bendrabutis (Karlsruhe).

Mažesniuose miestuose studentų bendrabučiai yra aukštųjų mokyklų rajone. Didesniuose miestuose arba miestuose su istoriniu senamiesčiu – užmiestyje.

Austrija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Austrijoje studentų bendrabučių valdytojai yra privačios organizacijos. Kai kurios artimos politinėms partijoms, lobistinėms asociacijoms, valstybės ar savivaldybės institucijoms, bažnytinėms įstaigoms. Jos yra ne pelno siekiančios organizacijos. Dauguma valdo vos po 1 bendrabutį, daugiausiai – 10 ir daugiau. Austrijoje yra 192 studentų bendrabučiai su 23 976 vietų, juos valdo 105 organizacijos (1997–1998 m.).

9,9 proc. studentų gyvena studentų bendrabučiuose (2006 m.) Vidutinė nuomos kaina – 232 eurų; kaina plg. bendrai nuomojant butą (WG) – 277, gyvenant atskirai – 347 eurų.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]