Studentų bendrabutis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.


 Ambox globe content.svg  Manoma, kad šis straipsnis skiria per mažai dėmesio vieniems geografiniams regionams ir per daug – kitiems.
Jei galite, subalansuotai perrašykite straipsnį, neskirdami jokiam regionui perdėto dėmesio. Taip pat galite padėti susitarti dėl sprendimo diskusijų puslapyje.
Studentų bendrabutis Štutgarte (Badenas-Viurtembergas, Vokietija)
„Allmandring I“, Štutgartas
Alte Münze zu Clausthal (1-asis bendrabutis), 1726 m. (Klaustalis)

Studentų bendrabutis (nuo „bendras butas“) – gyvenamasis pastatas, skirtams studentams apgyvendinti. Tai paprastai nebrangus būstas, kuriame dalijamasi tam tikromis bendromis patalpomis (tokiomis kaip virtuvė, vonia, tualetas ir kt.).

JAV ir Jungtinėje Karalystėje studentų bendrabučiai dažniausiai įtraukiami į bendrai valdomą universitetinį miestelį. Vokietijoje ir Austrijoje studentų bendrabučiai paprastai priklauso prie universitetų steigiamoms studentų reikalų tarnyboms.

Vokietija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studentų miestelis, Noištadtas
Pagrindinis straipsnis – Studentų bendrabučiai Vokietijoje.

Vokietijoje apie 10 % studentų gyvena bendrabučiuose (2012 m.). Tai yra mažiausia studentų dalis gyvenanti bendrabučiuose nuo 1991 m. (tuomet buvo 16 proc.). 1991 m. fiksuotas studentų, gyvenančių bendrabučiuose, aukštas skaičius susijęs su Vokietijos susivienijimu.

Vokietijoje labiausiai paplitę vietinių studentų reikalų tarnybų valdomi studentų bendrabučiai. Greta to yra konfesinių (bažnytinių organizacijų valdomų), privačių arba savivaldžių bendrabučių. Didžiausias bendrabučių miestelis yra Studentenstadt Freimann (Miunchenas, Bavarija). Didžiausias privatus ir savivaldus bendrabutis Vokietijos yra vad. Hanso Dikmano kolegija („HaDiKo“), studentų bendrabutis (Karlsrūjėje).

Mažesniuose miestuose studentų bendrabučiai yra aukštųjų mokyklų rajone. Didesniuose miestuose arba miestuose su istoriniu senamiesčiu – užmiestyje.

Austrija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Austrijoje studentų bendrabučių valdytojai yra privačios organizacijos. Kai kurios artimos politinėms partijoms, lobistinėms asociacijoms, valstybės ar savivaldybės institucijoms, bažnytinėms įstaigoms. Jos yra ne pelno siekiančios organizacijos. Dauguma valdo vos po 1 bendrabutį, daugiausiai – 10 ir daugiau. Austrijoje yra 192 studentų bendrabučiai su 23 976 vietų, juos valdo 105 organizacijos (1997–1998 m.).

9,9 proc. studentų gyvena studentų bendrabučiuose (2006 m.) Vidutinė nuomos kaina – 232 eurų; kaina plg. bendrai nuomojant butą (WG) – 277, gyvenant atskirai – 347 eurų.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]