Pereiti prie turinio

Battle Born

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Battle Born
Battle Born viršelis
The Killers studijinis albumas
Išleistas 2012 m. rugsėjo 17 d.
Žanras Alternatyvus rokas, Heartland rock, New Wave
Trukmė 51 min. 16 sek.
Įrašų kompanija Island Records
Vertigo
Prodiuseris The Killers
Stuart Price
Steve Lillywhite
Damian Taylor
Brendan O'Brien
Daniel Lanois
Apžvalgos

„Faster Louder“ recenzija

The Killers chronologija
Day & Age
(2008)
Battle Born
(2012)
Wonderful Wonderful
(2017)

Battle Born“ yra 4-asis Las Vegaso alternatyvaus roko grupės The Killers albumas, išleistas 2012 m. rugsėjo mėn. 17 d.[1] Debiutavęs 1-oje Did. Britanijos bei Airijos albumų topo vietose, su daugiau nei 94 000 nupirktų egzempliorių tapo vienu iš daugiausiai kopijų 2012 metais debiutinę savaitę parduotu albumu Did. Britanijoje, [2] o taip pat – ketvirtu iš keturių studijinių The Killers albumų, kurie pasiekė aukščiausią poziciją.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumas pasirodė, praėjus 4 metams po paskutiniojo grupės albumo „Day & Age“. Per tuos metus grupė surengė pasaulinį turnė, virš metus laiko truko grupės veiklos pertrauka, o vokalistas Brandon Flowers išbandė solinę karjerą ir išleido sėkmingą debiutinį albumą „Flamingo“. Albumo pavadinimas „Battle Born“ vėlgi, kaip ir 2-asis albumas „Sam's Town“, susijęs su grupės gimtąja vieta, nes frazė „Battle Born“ figūruoja JAV Nevados valstijos vėliavoje; taip pat vadinasi ir grupės įrašų studija Las Vegase (Nevadoje), kurioje buvo įrašyta didesnioji albumo kūrinių dalis, be to, albume yra ir daina tokiu pat pavadinimu. Pirmąkart grupės istorijoje ji bendradarbiavo net su 5 prodiuseriais: Steve Lillywhite, Damian Taylor, Brendan O'Brien, Stuart Price ir Daniel Lanois. Albumo įkvėpėjais grupė vadina Tom Petty, „Talking Heads“, „Roxy Music“ ir „Electric Light Orchestra“.

Albumo dainos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Flesh and Bone (3:58)
 2. Runaways (4:04)
 3. The Way It Was (3:51)
 4. Here with Me (4:52)
 5. A Matter of Time (4:11)
 6. Deadlines and Commitments (4:22)
 7. Miss Atomic Bomb (4:53)
 8. The Rising Tide (4:17)
 9. Heart of a Girl (4:34)
 10. From Here on Out (2:28)
 11. Be Still (4:33)
 12. Battle Born (5:13)

Papildomi kūriniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Battle Born: Deluxe Edition“ įtrauktos papildomos dainos:

 1. Carry Me Home (3:45)
 2. Flesh and Bone (Jacques Lu Cont Remix) (5:45)
 3. Prize Fighter (4:38)

Singlai ir vaizdo klipai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Rugpjūčio mėn. išleistas singlas „Runaways“. Jis JAV žurnalo „Rolling Stone“ skaitytojų buvo išrinktas Geriausia vasaros daina, [3] o jo vaizdo klipą režisavo Warren Fu.

Spalio mėn. išleistas internetinis singlas „Miss Atomic Bomb“, kuris laikomas vienos garsiausių grupės dainų „Mr. Brightside“ tąsa. Ši daina „Rolling Stone” skaitytojų buvo išrinkta Geriausia 2012 m. daina.[4] Dainai sukurti du vaizdo klipai: lapkričio mėn. pasirodė Giorgio Testi režisuotas „Miss Atomic Bomb (Tour Version)“, kuriame matyti koncertiniai bei užkulisiniai kadrai, nufilmuoti tuo metu vykusių grupės gastrolių po Didžiąją Britaniją metu.[5] Gruodžio mėn. publikuotas ir oficialus, pusiau animacinis „Miss Atomic Bomb“ vaizdo klipas, režisuotas Warren Fu.[6] Jame, kaip ir „Mr. Brightside“ vaizdo klipe, vėl pasirodo lenkų kilmės Holivudo aktorė Isabella Miko bei Holivudo aktorius Eric Roberts.

Trečiasis singlas „Here with Me“ išleistas 2012 m. gruodžio mėn. Jo vaizdo klipą režisavo garsus Holivudo režisierius Tim Burton, ir tai yra jau antras jo ir grupės bendras video po 2006 m. režisuoto „Bones“. Klipe vaidina britų aktorius Craig Roberts bei Holivudo aktorė Winona Ryder.[7]

Kiti faktai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pristatant šį albumą, grupė išvyko į pasaulinį turnė „Battle Born World Tour“, kurį spalio 26 d. pradėjo Did. Britanijoje. Kadangi tik paskelbus apie koncertus, bilietai buvo netrukus išpirkti, [8] grupė pranešė surengsianti savo stambiausią iki šiol koncertą. Jis įvyko 2013 m. birželio mėn. 22 d. Londono Vemblio stadione, o jį stebėjo apie 90 000 žiūrovų.[9]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Prieš tai:
The xx“ – „Coexist
Geriausiai parduodamas albumas Jungtinėje Karalystėje
2012 m. rugsėjo 23 d. – rugsėjo 29 d.
Po to:
Mumford & Sons“ – „Babel