Pereiti prie turinio

Batų kalnas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Batų kalnas

PavadinimasLa collina degli stivali
(Boot Hill)
Kilmės šalis Italija
RežisieriusGiuseppe Colizzi
Scenaristas (-ai)Giuseppe Colizzi
KompozitoriusCarlo Rustichelli
VaidinaTerence Hill
Bud Spencer
Metai1969
Žanrasvesternas
Trukmė100 min.
Kalbaitalų
IMDb įrašas

Batų kalnas (it. La collina degli stivali) – Italijoje 1969 m. sukurtas vesternas, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Terensas Hilas ir Badas Spenceris. Šis filmas yra trilogijos, kurią sudaro juostos „Dievas atleidžia... Aš ne!“ ir „Keturi tūzai“, paskutinė dalis. JAV „Batų kalnas“ klaidingai kartais yra priskiriamas prie kitos Terenso Hilo ir Bado Spencerio filmų serijos „Mano vardas Trejybė“ ir „Mano vardas vis dar Trejybė“.[1] Šie filmai buvo sukurti vėliau, nei „Batų kalnas“.

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Per susišaudymą sužeistas Ketas pasislepia keliaujančio cirko furgone. Kiek atsigavęs, miestelyje jis pavagia arklį ir pasišalina, nenorėdamas kelti rūpesčių. Nors nuo persekiotojų pavyksta išsisukti, šie nužudo vieną iš cirko akrobatų. Šio tėvas Tomas leidžiasi juos vytis ir vėl susitinka Ketą.

Šiam pasveikus, jiedu keliauja į kalnus, kur apsistojęs Keto bičiulis Hačas su draugu. Visi keturi turi vieną priešą – Finčą, neseniai pabėgusį iš kalėjimo ir dabar dirbantį Fišeriui. Pastarasis terorizuoja mažo miestelio gyventojus, norėdamas bet kokia kaina atimti iš jų žemes, kuriose galima rasti aukso, ir priversti juos dirbti savo kasykloje.

Prisidengdami keliaujančiu cirku, Ketas, Hačas ir jų draugai atvykstą į miestelį, tačiau Fišerio žmonių pernelyg daug. Vienintelė viltis: priversti sukilti miestelio žmones.

Pagrindiniai aktoriai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Aktorius – vaidmuo
  • Terence Hill – Ketas Styvensas
  • Bud Spencer – Hačas Besis
  • Woody Strode – Tomas
  • Eduardo Ciannelli – teisėjas Bonas
  • Glauco Onorato – Finčas
  • Victor Buono – Fišeris