Barbadoso transportas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Šiame straipsnyje aprašoma Barbadoso transporto sistema.

Keliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vienas iš Barbadoso greitkelių.

Barbadose iš viso yra 1650 km kelių, iš kurių 1628 km yra grįsti. 2000 m. Barbadose buvo 44300 lengvųjų mašinų ir 15600 sunkvežimių. 2010 m. JK ekonomistų grupė nustatė, kad Barbadoso transporto kelių tankumas yra 6 pasaulyje ir didžiausias vakariniame Žemės pusrutulyje.[1]

Visuose salos keliuose eismas vyksta kaire kelio puse.

Visuomeninis transportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visuomeninio transporto paslaugas šalyje teikia autobusai, mini-autobusai ir taksi, kuri yra populiariausia visuomeninio transporto rūšis.

Automobilių nuoma[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šalyje veikia daug automobilių nuomos punktų. Pažymėtina tai, kad užsienio šalių vairuotojai turi gauti leidimą važiuoti automobiliais šalyje.

Nelaimingi atsitikimai keliuose[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagal 2010 m. ataskaitą, Barbadoso keliuose kiekvienam kilometrui tenka po 63.1 transporto priemonę. Pagal šį rodiklį Barbadosas yra 23 vietoje pasaulyje pagal transporto priemonių skaičių visos šalies mastu. Pagal nelaimingų atsitikimų skaičių 1 000 gyventojų šalis yra 12 vietoje pasaulyje.

Geležinkeliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Geležinkelių sistemą šalyje sukūrė Jungtinės Karalystės kolonistai XIX a. Geležinkeliai jiems buvo reikalingi pergabenti cukranendres į Bridžtauno uostą. Tačiau šaliai atgavus nepriklausomybę geležinkelių sistemos buvo atsisakyta ir dabar geležinkelio paslaugų neteikia nei viena bendrovė.

Kadangi Barbadoso gyventojų tankumas yra antras pagal dydį visoje Amerikoje, kartais kyla diskusijų dėl traukinių sistemos sugrąžinimo.[2]

Oro transportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Grantley Adams tarptautinis oro uostas yra pagrindinis oro uostas Barbadose. Barbadosą aptarnauja viena vietinė oro kompanija ir 14 nacionalinių oro kompanijų. Šalyje taip pat yra privatus Bridžtauno sraigtasparnių oro uostas.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka