B&B

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
B&B paslauga Kanadoje

B&B (angl. Bed and breakfast, nakvynė ir pusryčiai) – paslauga, siūlanti nakvynę ir pusryčius. Dažniausiai šią paslaugą teikia maži šeimyniniai namai, turintys nuo 4 iki 11 kambarių. Vidutiniškai B&B paslaugų teikėjai turi 6 kambarius.[1] Įprastai tame pačiame name gyvena ir šeimininkai.

B&B taip pat vadinamos ir įprastos nakvynės paslaugos, kuriose įskaičiuota nakvynės ir pusryčių kaina.

Įprastai Bed and breakfast paslaugos kambariuose yra atskiri vonios kambariai. Kai kurie kambariai turi atskirus miegamuosius, tačiau vonia dalinasi su kitais nuomininkais. Pusryčiai pateikiami kambaryje, valgomajame arba šeimininkų virtuvėje.

B&B kaip ir svečių namuose įprastai visas paslaugas atlieka patys šeimininkai – ruošia maistą, valo kambarius. Tačiau būna ir samdomų darbuotojų tokiems darbams. Labai retai B&B paslaugas teikiantys žmonės samdosi daug pagalbinių darbuotojų, nebent yra valdoma keletas B&B vietų.

Skaičiuojama, kad šios veiklos rinka siekia 3,4 milijardus JAV dolerių. JAV B&B paslaugas teikiančios vietos buvo: 29 proc. už miesto ribų, 23 proc. miestuose, 5 proc. pusiau miestuose ir 43 proc. kaimuose.

B&B Lietuvoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Valstybinio turizmo departamento duomenimis 2017 m. Lietuvoje veikė 194 nakvynės ir pusryčių paslaugą teikiančios įmonės ar fiziniai asmenys.[2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]