Avarinis išėjimas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Avarinis išėjimas Stokholmo metro
Avarinis liukas autobuso stoge

Avarinis išėjimas – specialus išėjimas, kuris numatytas naudoti avarijų, nelaimingų atsitikimų, tokių kaip gaisras, metu, kartu naudojant įprastus ir specialius išėjimus. Kartu tai yra alternatyva, jei kelią į įprastą išėjimą užstoja ugnis ir pan. Įrengiami pastatuose, visuomeninio transporto priemonėse.

Avarinio išėjimo durys pastate įrengiamos lengvai pasiekiamoje ir patogioje vietoje (laiptinėje, vestibiulyje, koridoriuje), atidaromos iš vidaus, pažymėtos link jų vedančiais specialiais ženklais. Šie ženklai būna su užrašais arba piktogramomis, nurodo pabėgimo, gelbėjimosi maršrutą, avarinio išėjimo durų, pirmosios pagalbos priemonių vietas. Evakuaciniai keliai ir išėjimai turi būti laisvi ir pagal galimybę tiesiai vesti į lauką arba į saugias zonas. Saugių išėjimų skaičius ir maršrutai apskaičiuojami atsižvelgiant į žmonių skaičių pastate, jų atstumus iki žmonių telkimosi vietų.

Lietuvoje pastatų evakuaciniai keliai ir išėjimai reglamentuojami Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento patvirtintomis taisyklėmis.[1]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]