Atlanta Motor Speedway

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

„Atlanta Motor Speedway“ yra trapecijos formos ovalas, 1960 metais pastatytas Hemptone (Hampton), Džordžijos valstijoje, JAV. Jame stebėti lenktynių gali susirinkti daugiau kaip 125000 automobilių sporto gerbėjų. 1997 metais ovalas buvo beveik visiškai perstatytas, ko rezultatas buvo trasos virtimas viena iš greičiausių trasų, aplankomų NASCAR organizuojamų lenktynių.

Be 1,54 mylios (2,48 kilometro) ilgio pagrindinio trapecijos formos ovalo, komplekse yra ketvirčio mylios (400 metrų) ilgio ovalas lenktynėms klasikiniais automobiliais, keturių kilometrų ilgio Tarptautinės automobilių federacijos pripažinta įprastinė trasa, asfaltuoti ir purvo ovalai, žiedas motokrosui, kartingo trasa, kelios drago juostos. 1994 metais trasos teritorijoje buvo surengtas kantri muzikos festivalis, kurį aplankė apie 200000 žmonių.

Pagrindinis ovalas dar neseniai buvo laikomas greičiausia trasa „Nextel Cup“ serijoje. Vidutiniai kvalifikacijos greičiai siekia iki 193 mylių (311 kilometrų) per valandą. Šiuo metu šiuos laurus yra nugvelbusi beveik identiška „Texas Motor Speedway“ trasa. Dar dvi trasos, galinčios pasigirti panašiais ar didesniais greičiais, yra kur kas ilgesni „Talladega Superspeedway“ bei „Daytona International Speedway“ supergreitkeliai, tačiau juose saugumo sumetimais yra taikomi specialūs variklių galios apribojimai.

Trasa yra įrengta intensyvių uraganų ir tornadų zonoje. 2004 metų rugsėjį ovalo teritorija tapo prieglauda žmonėms, atsitraukiantiems nuo uragano „Fransis“. 2005 metų birželio 2 dieną ovalas buvo nusiaubtas antro lygio tornado, apgadinusio statinius bei nugriovusio informacinį bokštelį. Žalos buvo iš viso padaryta už 40-50 milijonų JAV dolerių, tačiau viskas buvo atstatyta laiku kitoms NASCAR lenktynėms.

„Atlanta Motor Speedway“ rengė kelių pirmųjų „Indy Racing League“ čempionatų etapus, tačiau dabar rengia tik kėbulinių automobilių lenktynes. Iš viso ovale vyksta du „Nextel Cup“, po vieną „Busch Series“ bei „Craftsman Truck Series“ čempionatų (visi trys rengiami NASCAR) etapus. Be to, rengiamos po vienerias „American Speed Association“ ir „International Race of Champions“ lenktynes.

„Atlanta Motor Speedway“ priklauso „Speedway Motorsports Incorporated“ organizacijai, valdančiai dar šešias trasas, dalyvaujančias NASCAR čempionatuose, bei dvi trasas, kuriose seniau vyko lenktynės, tačiau kurios buvo uždarytos komerciniais sumetimais.