Atajalai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Atajalai
Atajalų moteris su tatuiruote ant veido
Atajalų moteris su tatuiruote ant veido
Gyventojų skaičius 92 000
Populiacija šalyse Kinijos Respublikos vėliava Kinijos Respublika
Kalba (-os) atajalų, kinų
Religijos vietiniai tikėjimai, krikščionybė
Giminingos etninės grupės kiti Taivano aborigenai

Atajalai (kin. 泰雅, pinyin: Tàiyǎ) arba tajanai[1] yra Taivano aborigenų gentis. 2000 m. jų buvo 91 883. Jie sudaro 23,1 % Taivano aborigenų. Tai antra pagal dydį aborigenų gentis.[2] Atajalų genties pavadinimas reiškia „drąsūs žmonės“.

Tautosaka[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Legendos teigia, kad atajalų protėviai atsirado skilus akmeniui Pinspkanui. Iš trijų atsiradusių žmonių vienas nusprendė grįžti į akmenį. Berniukas ir mergaitė mylėjo vienas kitą ir ilgai gyveno kartu, bet jis buvo drovus, tad jie nesuartėjo. Mergaitė išėjo iš namų, su anglimi išsipaišė veidą, kad apsimestų kita mergina. Planas pavyko ir vaikinas su mergina ilgai gyveno kartu. Netrukus jie susilaukė vaikų. Iš to kildinama atajalų moterų tradicija tatuiruoti veidus.

Žymūs atajalai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Atayal, Digital Museum of Taiwan Indigenous Peoples.
  2. Directorate General of Budget, Accounting and Statistics, Executive Yuan, R.O.C. (DGBAS). National Statistics, Republic of China (Taiwan). Preliminary statistical analysis report of 2000 Population and Housing Census. Excerpted from Table 28:Indigenous population distribution in Taiwan-Fukien Area. Accessed PM 8/30/06