Arvena

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Arvena

Arvena viename „Žiedų valdovo“ filmų
RasėElfė
Kieno pusėjeelfai
Knyga (-os)Žiedų valdovas: Žiedo brolija

Žiedų Valdovas: Dvi Tvirtovės

Žiedų valdovas: karaliaus sugrįžimas

ArvenaDž. R. R. Tolkino trilogijos „Žiedų valdovas“ veikėja. Arvena yra viena iš elfių, gyvenusių Trečiajame Amžiuje.

Literatūroje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Arvena yra jauniausias Rivendeilo karaliaus Elrondo vaikas. Sakoma, kad ji yra savo senelės Lučienos, gražiausios iš visų elfių, dar vadinamos Lakštingala (Tinúviel), kopija. Susituokusi su Aragornu, Arvena tampa Gondoro karaliene.

Pirmą kartą istorijoje ji pasirodo, kai Hobitai su Aragornu vyksta į Rivendeilą ir Arvena atskuba jiems į pagalbą, kai keliautojus vejasi Nazgulai.

Arvena knygose yra tik antraplanis personažas, tad jos detalių aprašymų nėra. Tik kai Eovyna įsimyli Aragorną, tik jo ištikimybė Arvenai neleidžia jam atsakyti tuo pačiu. Arvena yra Aragorno įkvėpimas, suteikiantis jėgų jam kautis Pelenoro mūšyje, kad nugalėtų ir taptų Gondoro karaliumi.

121 metais Ketvirtajame amžiuje, po to, kai miršta jos vyras Aragornas, Arvena pasitraukia iš gyvenimo, būdama 2901 metų.

Filmuose[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Piterio Džeksono filmuose Arveną vaidina amerikiečių aktorė Liv Tyler. Filmuose Arvenai yra skiriamas didesnis dėmesys nei knygose. Yra pridėti papildomi siužetai, sureikšminantys Arvenos ir Aragorno meilę.

Pirmą kartą Arvena pasirodo „Žiedo Brolijoje“, kai Aragornas bei Hobitai Vėtrų viršūnėje bando išsaugoti Frodą. Ji, bėgdama nuo Žiedo Šmėklų, nugabena Frodą į Rivendeilą. Vėliau ji dažnai pasirodo filmuose ne tik kaip Aragorno prisiminimas (kaip rašoma knygose).