Aptarimas:Valdorfo pedagogika

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Iliustracija[redaguoti vikitekstą]

Dabartinė iliustracija netinka straipsniui iliustruoti – nuotrauka su aprašoma tema susijusi tik tuo, kad pievoje įžiūrimi vaikai priklauso Vilniuje esančiai Valdorfo mokyklai (ką, be kita ko, sunku patikrinti). Geriau panaudoti iliustracijas iš en:Waldorf education. Powermelon (aptarimas) 08:48, 28 gruodžio 2015 (EET)

Sveiki, kiek suprantu, lietuviška Vikipedija skirta ir lietuviškam kontekstui, todėl, manau, tinka ir iliustracija Lietuvoje. Kiek domėjausi, ir kitų kalbų straipsniai visų pirma atspindi savo šalis. Kitas dalykas. Iliustracija gamtoje nesusiaurina supratimo apie ugdymą, nes tai ne tik pastatas, kur vyksta pamokos, tai visa filisofija. Be to Valdorfo pedagogikoje būdinga žygiai, mokymasis natūroje, per patyrimą, natūralumas. Tomas.urb (aptarimas) 18:24, 28 gruodžio 2015 (EET)

Abejotina (2016-11-21)[redaguoti vikitekstą]

  1. Kuo Valdorfo ugdymas/mokyklos Lietuvoje susiję su Vydūnu? Powermelon (aptarimas) 09:06, 21 lapkričio 2016 (EET)
  2. Kuo antra pastraipa (Pradinėje pakopoje mažiau skiriama laiko teorijai ...) skyrelyje „Kritika“ susijusi su kritika? Powermelon (aptarimas) 09:06, 21 lapkričio 2016 (EET)

Sveiki. 1. Vydūnas propagavo antroposofijos filosofiją, kurios pagrindu ir yra sukurta Valdorfo pedagogika. 2. Tai, kad mokykloje mažiau laiko skiriama teorijai, galima kritikuoti priklausomai nuo pažiūrų.

  1. Ar yra nepriklausomų šaltinių, kuriuose Valdorfo pedagogika būtų siejama su Vydūnu? Powermelon (aptarimas) 08:45, 22 lapkričio 2016 (EET)
  2. Ar galima kritikuoti, ar kritikuojama? Jei taip, tuomet kokiuose šaltiniuose? Powermelon (aptarimas) 08:45, 22 lapkričio 2016 (EET)

1. Be jau nurodytos Tarybinės enciklopedijos, kur Vydūnas siejamas su antroposofija (kas yra Valdorfo ištakos) pvz. vaikas.lt taip pat rašo apie tai: http://www.vaikas.lt/lt/ugdymas/darzelis/ikimokykline-valdorfo-pedagogika-lietuvoje. Vaikas.lt šaltinis - Vilniaus pedagoginis universitetas. 2. Kritika pakoreguota, parašyta, kad pradinėje pakopoje mažai dėmesio skiriama akademinėms žinioms.

Manau, kad tekstas pakankamai nešališkas ir pagrįstas. Siūlau skydelį nuimti. Hugo.arg (aptarimas) 19:28, 29 gruodžio 2016 (EET)

Gerai, skydelį nuimu.