Aptarimas:Suvalkija

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Būtų labai įdomu sužinoti šaltinius kuriais remiantis yra sakoma, kad Sūduvoje gyveno lietuviai ir nadruviai, ir kur prapuolė jotvingiai? Ir tai būtina padaryti, nes bet daugumoje literatūroje nurodoma, kad Užnemunė buvo gyvenama jotvingių, kuri vėliau virto dykra.--82.135.217.87 21:38, 4 Rugsėjo 2006 (EEST)

Konversija į Sūduva[redaguoti vikitekstą]

Keliu ne retorinį, o praktinį klausimą. Gal jau būtų laikas atsisakyti atgyvenusio polonistinio teritorijos pavadinimo "Suvalkija", identifikuoti šį pavadinimą, kaip pasenusį ir konvertuoti straipsnį į Sūduva. Teorinis pagrindimas su šaltinių nuorodomis geriausiai yra pateiktas Regiono pavadinimų „Sūduva“, „Užnemunė“, „Suvalkija“ raida @ Voruta.ltGrybukas (aptarimas) 16:36, 7 sausio 2019 (EET)

"Suvalkija" gana tiksliai identifikuoja apie ką eina kalba, tuo tarpu "Sūduva" geografiškai yra gerokai neaiškesnis terminas. Nurodytas šaltinis yra poleminis, jo net autorius nenurodytas, taigi neskubėčiau nurašyti Suvalkijos kaip pasenusio ar neteisingo termino, juolab, kad plačiajame vartojime Sūduva pralaimi, keistai atrodys, kai Sūduvos gyventojus vadinsime suvalkiečiais, o sūduviai šia prasme nenaudojami.--Dirgela (aptarimas) 19:46, 7 sausio 2019 (EET)

Leiskite nesutikti. Tarpukario Lietuvoje šis pavadinimas nebuvo naudojamas. Suvalkija yra sovietmečiu primestas polonistinis pavadinimas. Tikslinga ir teisinga būtų atsižvelgti į Etninės kultūros globos tarybos nuomonę ir sprendimus.Grybukas (aptarimas) 20:21, 7 sausio 2019 (EET)
Simptomatiška ir "kreivai" (neintegraliai) atrodo straipsnio nuoroda į LVIA puslapį, kur nei vieną kartą regionas nėra pavadintas Suvalkija ir 6 kartus pavadintas Sūduva. Tik atkreipiu dėmesį.Grybukas (aptarimas) 20:33, 7 sausio 2019 (EET)
Nesupratau, kodėl straipsnį pavadinote "poleminiu", straipnis yra pasirašytas (nurodytas autoriaus vardas ir pavardė), staipsnyje pateiktos 20 nuorodų į pirminius šaltinius, pagrindžiančius straipsnio tekstą. Grybukas (aptarimas) 20:40, 7 sausio 2019 (EET)
Papildoma Etninės kultūros globos tarybos informacija apie visuomenė nuomonę, kaip save identifikuoja suvalkiečiai.Grybukas (aptarimas) 09:02, 8 sausio 2019 (EET)
Tylą supratau, kaip pritarimą, todėl sutvarkiau tekstą taip, kaip manau, esą geriausia. Reikia (belieka) koreguoti žemėlapį, nežinau, kas tai daro. Pavyzdys - Etninės kultūros globos tarybos žemėlapis, nurodytas pavadinimas (tiktai) Sūduva.Grybukas (aptarimas) 15:13, 8 sausio 2019 (EET)
Jūs tikrai manote, kad kažkas Jums turėjo per porą valandų atsakyti? Teiginys "Suvalkija yra sovietmečiu primestas polonistinis pavadinimas" yra nelogiškas - kodėl gi dabar sovietmas prisireikė primetinėti polonistinius pavadinimus, Sūduva regiono gyventojai nuo jo apgyvendinimo XVI a. niekada nevadino, pavadinimas surastas istorikų šaltiniuose ir siūlytas kaip "teisingesnis" ir pabrėžiu - tam tikros dalies istorikų ir daugiausia pagrįstas ideologiniais sumetimais. Visa tai paminėti galima straipsnyje, tačiau nematau jokios prasmės kažkokioms konversijoms. Vikipedija nėra teisingumo atstatymo įrankis tai enciklopedija. Jei norisi kovoti su įsivaizduojamomis polonistinėmis įtakomis čia tikrai tam ne vieta.--Dirgela (aptarimas) 20:37, 9 sausio 2019 (EET)
Sutinku, Vikipedijos ne vieta ideologinėms kovoms, tačiau, manau, kad Vikipedija turi tinkamai atspindėti valstybės institucijų sprendimus. Išsiaiškinau, įsigilinau ir registravau faktines aplinkybes, nurodydamas šaltinius. Ačiū už oponavimą, būsiu dėkingas, jeigu nurodytumėte netinkamai aprašytas vietas.Grybukas (aptarimas) 22:19, 9 sausio 2019 (EET)
Labai abejotinas teiginys, net sunkiai suprantamas Seniausias regiono pavadinimas – [[Dainava (baltų žemė)|Sūduva]], kilęs nuo [[Jotvingiai|sūduvių (jotvingių)]] genties. Tai Dainava ar Sūduva? Ir kokio regiono tai pavadinimas? Straipsnio pradžioje neapibrėžta kur geografiškai jis yra dėl to pasakymas, kad seniausias regiono pavadiniams yra Dainava ar tai Sūduva yra faktiškai neteisingas. Galima būtų sakyti, kad dalyje dabartinio regiono buvo Dainavos žemė ar tai Sūduva, pagal jotvingių gentį.--Dirgela (aptarimas) 18:03, 1 vasario 2019 (EET)

apie "koncepcijos paneigimą"[redaguoti vikitekstą]

Teiginys "nuo XX a. I pusės dauguma lietuvių dab. Suvalkiją tapatina su Sūduva, tačiau šią populiariąją Suvalkijos „jotvingiškumo“ koncepciją visiškai paneigė XX a. pab. archeologiniai atradimai" neparemtas jokiais šaltiniais, panašus į fake news, mano nuomone, turi būti ištrintas arba pagrįstas nuorodomis į pirminius šaltinius.Grybukas (aptarimas) 20:27, 7 sausio 2019 (EET)