Aptarimas:Sunkusis metalas (muzikos stilius)

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Pavadinimas[redaguoti vikitekstą]

Radau net keturis straipsnio pavadinimus: Heavy metal, Heavy Metal, Metalas (muzika), Sunkusis metalas (muzika). Pagrindinis straipsnis pavadintas anglišku terminu. Toje kalboje dažniau rašoma iš didžiosios, negu lietuviškai ir jei jau pavadinimas padedamas iš didžiosios - tada ir visi kiti pavadinimo žodžiai taip pat. Todėl manau, kad vertėtų pagrindinį straipsnį pavadinti Heavy Metal. --Mykolas OK

Tikrai ne. Vienas dalykas, reikia skirti anglų ir lietuvių kalbų didžiųjų raidžių rašymo taisykles. Anglų kalboje antraštėse didžiąją raide rašomi visi žodžiai (išskyrus visokius trumpučius the, on, over ir t. t.). Kalbant apie metalą, tai amerikiečiai patys „heavy metal“ vadina mažąją raide (nepainiok su antraštėm). O kodėl turėtų didžiaja? Elementarus bendrinis daiktavardis. Klasikos didžiąja raide nerašom. Repo nerašom. Kuo sunkusis metalas toks išskirtinis? :-)
Tad neužsiimkim tuščiom šnekom. Yra daug opesnė problema – sintagmos „heavy metal“ nelietuviškumas. Mažų mažiausiai tokias šiukšles reikėtų rašyti kabutėse arba pasviru šritu. Dar geresnis variantas – vartoti lietuvišką atitikmenį.Antanas26 03:08, 27 gruodžio 2009 (EET)