Aptarimas:Stendalio sindromas

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Hm, sakyčiau kiek suabsoliutinta. Gi viskas tiesiog turbūt priklauso nuo lankytojo požiūrio į lankomą meno objektą, o ne nuo pačio objekto. Tarkim man vargu ar baisiai daug emocijų sukeltų Florencijos muziejaus lankymas, o štai kokio osmanų ar persų meno muziejus priverstų širdį sudrebėti =) Lygiai kaip ir azijiečiui, jeigu jis tik šiaip turistas, nebus jokio didesnio įspūdžio ir kitas atvejis, jei tas azijietis bus Europos renesanso meno fanatikas. Tas pats ir su "Jeruzalės sindromu", nereikia būti musulmonu, o tik persų meno gerbėju, kad gautum infarktą iš nuostabos Šach Čerago mečetėje =) Hugo.arg (aptarimas) 21:17, 11 balandžio 2012 (EEST)

Na, nebūtina toli važiuoti, jei užsukti į Kryžių kalną, tereikia apsistoti ten bent 15-20 min ir, kad ir kaip žmogus butu netikintis, ir tikintų save: „Manęs tai neveikia“, vistiek tektų pripažinti, kad veikia. Kas ir kodėl jau pačiam žmogui spręsti. Aišku, italą ar japoną kažin ar paveiktų.
Dario Argento savo filmo sukūrimą motyvavo savo paties patyrimu, kaip jis kopė į Partenono kalvą dar vaiku būdamas ir joje tiesiog prarado porai valandų laiko ir erdvės pojūtį nuo to, ka pamatė, nors supratimo, ka reiškia Partenonas neturėjo. --Submixster 23:54, 11 balandžio 2012 (EEST)
Nelabai matau, ką bendro turi tikėjimas ir gebėjimas įvertint meną. --Nomad (aptarimas) 08:22, 9 rugpjūčio 2012 (EEST)
Stendalio sindromas kaip tik veikia tuos, kurie negali vertint meno kažkaip "aukštai" ir nėra plačiai su juo susipažinę. Kaip ir su religijos atveju, tai susiję su bendrąja kultūrine patirtimi - žmogus atvažiuoja ir pamato vietoje tuos darbus, apie kuriuos visą gyvenimą girdėjo tik legendas, ir tie darbai yra kiaurai persmelkę jo gyvenimo kultūrą ir, beje, yra pačios aukščiausios meninės prabos, kas irgi neignoruojama. Panašiai religinėje vietoje paprastas tikintysis pajaučia tarsi liestų akmenį, kurį galbūt lietė Kristus, Mozė ar Mahometas. Tai ir daro poveikį, kad žmogus pajunta tarsi atsidūręs tame laike, toje vietoje, kaip Kristus, Leonardas da Vinčis (o Jeruzalėje ar Florencijoje iš tikro buvo būriai pranašų ir menininkų)--Submixster (aptarimas) 22:10, 10 rugpjūčio 2012 (EEST)