Aptarimas:Sąsaja

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Terminologija[redaguoti vikitekstą]

Straipsnyje painiojamos sąvokos „sąsaja“ ir „vartojo sąsaja“ (teisingiau būtų „naudotojo sąsaja“). Be to, siūlyčiau straipsnį padaryti nuorodiniu kaip en:Interface, o esamą straipsnį išskirstyti į naudotojo sąsaja, aparatinė sąsaja, programų sąsaja ir t.t.

Apibrėžimai[redaguoti vikitekstą]

  • sąsaja - bendrąja prasme, atskirų elementų, reiškinių, dalykų ryšys, siejimasis
  • naudotojo sąsaja - visuma aparatinių ir programinių priemonių, sudarančių kompiuterio naudotojui patogias sąlygas valdyti operacinę sistemą ir taikomąsias programas. Sąsają sudaro: klaviatūra, pelė, operacinės sistemos komandos, grafiniai dialogo langai, piktogramos, meniu sąrašai ir pan.
  • aparatinė sąsaja - ryšio ir sąveikos priemonių tarp kompiuterio komponentų visuma. pvz., laidai, kištukai ir jungtys, skirtos sujungti aparatinės įrangos komponentus, kad jie galėtų keistis duomenimis, perduoti vienas kitam komandas ir pranešimus. Informacija tarp komponentų perduodama reikiamai sinchronizuotais elektriniais signalais.
  • programų sąsaja - susitarimų ir procedūrų rinkinys ryšiams tarp atskirų programų ir operacinės sistemos realizuoti. Yra komponentinių ir modulinių sistemų projektavimo ir veikimo pagrindas. Operacinės sistemos turi programų sąsajas, kurias programuotojai gali naudoti bendroms funkcijoms (pvz., duomenų įvedimui ir išvedimui, failų tvarkymui) vykdyti. Pavyzdžiui, „Windows“ operacinės sistemos programų sąsaja gali pasinaudoti operacinės sistemos standartiniais grafinės sąsajos elementais (išskleidžiamaisiais sąrašais, slankjuostėmis, slankikliais, dialogo langais ir kt.). Programų sąsaja panaši į protokolą tuo, kad apibrėžia komponentų sąveiką. Tačiau programų sąsajos sąvoka dažniau vartojama tada, kai kalbama apie tame pačiame kompiuteryje vykstančią sąveiką, o protokolo sąvoka – kalbant apie kompiuterių tinklus.
Interfeisas[redaguoti vikitekstą]

Nesuprantu, kodėl straipsnis vadinasi „sąsaja“, o pirma pastraipa: „Interfeisas (liet.sąsaja) - ...“. --Linulis 14:31, 2007 Sausio 14 (EET)

Šią problemą ištaisė --Igor 23:50, 10 lapkričio 2010 (EET)[atsakyti]