Aptarimas:Religija

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Nagrinėdami pirmykštes religijas ir tikintys mokslininkai mano, kad jos atsirado kaip bandymas paaiškinti pasaulį, todėl pakeitimas netikslus.Dirgela 18:09, 31 Rugpjūčio 2005 (EEST)

Dėl to kai kurie žmonės mano, kad religijos tam tikru laipsniu yra neempirinės ir dogmatiškos, ir todėl jomis negalima pasikliauti. Sistema, kuri yra grynai racionali būtų greičiau mokslas nei religija, o religija, kuri visiškai nėra dogmatiška, niekaip negalėtų daryti poveikio savo pasekėjams. - Ne kai kurie žmonės mano, o taip ir yra - religijos neempirinės ir dogmatiškos. Tai, kad nedogmatiška religija negalėtų daryti poveikio pasekėjams, yra paaiškinimas, kodėl religijos dogmatiškos - o ne dogmatiškumo paneigimas. Ir taip, būtent dėl religijos dogmatiškumo ir stovėjimo vietoje ja negalima pasikliauti. Apskritai manau visą dalį "religijos paskirtis" reiktų taisyti iš esmės. --Nomad 18:19, 31 Rugpjūčio 2005 (EEST)

Na gal ir reikia taisyti, bet aš manau, kad svarbiausias visų religijų esmės punktas yra apribojimai, taisyklės, kurios yra lyg ir išpažystančio žmogaus moralės pagrindas. Tai, ką aš katik parašiau, yra būdinga ne tik religijoms, bet ir "gyvenimo filosofijoms" 2009 birželio 14 d. 18:12 Žaltys

Hugo.arg Apie soliaristinę teorija nieko neišmeta ar tai tik išgalvota?--Vaidila (aptarimas) 15:40, 19 spalio 2019 (EEST)

Gal gali aiškiau sudėstyti klausimą? Ar čia dėl kažkokio teiginio straipsnyje, ar man tą nurodytą tekstą skaityti... ? Hugo.arg (aptarimas) 17:38, 19 spalio 2019 (EEST)
Tokios teorijos jokiuose moksliniuose šaltiniuose neaptikau, kad religijos evoliucija tokia tai tikėtina (antropomorfizmas), arba kažką blogai suvedu soliaristinė teorija angliškai, arba kažkas kažką blogai išvertė.--Vaidila (aptarimas) 08:20, 21 spalio 2019 (EEST)

XIX–XX a. religijotyrininkai šių religijų atsiradimo teorijas dažniausiai aiškino remdamiesi vad. soliaristine teorija, anot kurios visos svarbiausios politeistinių religijų dievybės yra palaipsninės gamtos objektų bei reiškinių personifikacijos „produktai“.

Tai Maksas Miuleris buvo soliarinių ir lunarinių mitų kūrėjas: t. y., kad dievai yra įasmeninti dangaus kūnai, o mitologija - tų kūnų santykiai. Hugo.arg (aptarimas) 14:40, 21 spalio 2019 (EEST)
Solarizmo teorija galiausiai atmesta buvo antropologų, tai ar verta čia ją minėt. [1]--Vaidila (aptarimas) 09:16, 22 spalio 2019 (EEST)

Monolatrija yra tarpinė religijos raidos stadija tarp politeizmo ir monoteizmo. Kitame str. minimas ir henoteizmas, kuris kaip ir nieko nesiskiria nuo monolatrijos apibrėžimo. Hugo.arg, ar reikia aprašyti pastarąją sąvoką?--Vaidila (aptarimas) 19:35, 22 spalio 2019 (EEST)