Aptarimas:Raudonieji partizanai

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

straipsnis labai subjektyvus ir šališkas. Tarybomis vadinamos sovietais, kas suteikia neigiamą atspalvį, Raudonieji Partizanai - diversinėmis grupėmis, o Armija Krajova - rezistentais. Vien AK pavadinimas rezistentais rodo rašiusiojo teigiamą požiūrį į šią organizaciją. Be to Raudonieji Partizanai niekada nebuvo priešiški apsiginklavusiems Lietuvos kaimams, jų tikslas buvo grynai kova su vokiečių okupacija ir Lietuvos išvadavimas su Klaipdėdos ir Vilniaus kraštais jos sudėtyje, todėl susidūrė su Armija Krajova,kuri siekė Lietuvą įtraukti į Lenkijos sudėtį.

Žodžiu, nereikia ir daug kalbėti - straipsnio neutralumas pažeistas, jis subjektyvus, reikalauja pilno perrašymo. -- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo Gintaras S (aptarimasindėlis) 16:11, 2008 rugsėjo 10 (EEST)

Iš kitos šalies permestos ginkluotos grupės paprastai nevadinamos partizanais, nebent propagandiniais tikslais.--Dirgela 22:25, 2008 rugsėjo 11 (EEST)
Sakyčiau, straipsnį verta perrašyti, bet vargu, ar tikslu čia įžiūrėti būtent bėdas su neutralumu. Straipsnis parašytas gana padrikai (pavyzdžiui, pačioje pradžioje rašoma, kad „buvo atsiųsta LKP(b) Centro Komiteto (antroji) operatyvinė grupė“, be jokio komentaro, kodėl ne pirmoji), esama gramatinių klaidų (pavyzdžiui, „operatyvinės grupės narys, kuri“), pateiktas tik vienas šaltinis... O jau pataisius visa tai bus galima žiūrėti, ar tai, kas liko, parašyta neutraliai, ar ne. --Martynas Patasius 00:14, 2008 rugsėjo 12 (EEST)
Dirgelai - čia kas atstovauja užsienio jėgas? Marytė Melnikaitė? Juozas Vitas? Alfonsas Čeponis? Man regis visi šie asmenys buvo LIETUVIAI. O neutralumo problema, mano nuomone, labai aiški - jei aš straipsnį apie Lietuvos partizanus pavadinčiau "Lietuva banditizmo laikotarpyje" tai manau būtų lygiai toks pats subjektyvumas, kaip ir Raudonuosius partizanus vadinti diversinėmis grupėmis.
Iš kitos pusės jie kovojo su fašistų okupantu ir reiktų juos gerbti kaip antifašistinius kovotojus, o ne smerkti dėl politinių įsitikininimų. Bet čia dabar ne apie tai kalba. Gintaras S
Post Scriptum. Juo labiau gėda, kad Armija Krajova, kuri visomis apraiškomis kovojo prieš Lietuvos Nepriklausomybę, vadinama rezistencine, o LIETUVOS Raudonieji Partizanai, kovoję su nacistine okupacija - diversantais ir okupantais. Šiuolaikinis jaunimas pamiršta, kad tiek Raudonieji Partizanai, tiek Raudonoji Armija kovojo ne "sovietų okupantų" pusėje, jie kovojo antihitlerinės koalicijos, kurią sudarė TSRS, JAV ir Jungtinė Karalystė, pusėje, o atstovavo antihilterinė koalicija ne sovietų, o visų pasaulio tautų interesus. Gintaras S

Turėtų būti aiškesnis pav. – „Sovietiniai partizanai“ (na, dar su nukreipimu „tarybiniai“). Taip įvardija ir išsamiai aprašo VLE. Pataisytą str. ir su šiuo šaltiniu galima būtų palikti ramybėje. --Vilensija (aptarimas) 22:20, 21 balandžio 2020 (EEST)