Aptarimas:Neurolingvistinis programavimas

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

NLP yra geriausiu atveju kontroversiška, o ne "pripažįstama ir efektyvi". Iš angliškos viki:

Despite its popularity,[14] NLP has been largely ignored by conventional social science because of issues of professional credibility[14] and insufficient empirical evidence to substantiate its models and claimed effectiveness.[15] It appears to have little impact on academic psychology and limited effect on mainstream psychotherapy and counselling.[15]

O kontroversijai įvairiais kampais aprašyti ten yra atskiri skyriai ir net atskiri straipsniai (NLP and science). Taip turėtų atrodyti neutralus straipsnis. --Nomad 01:03, 29 sausio 2011 (EET)

OK. turbūt garsiausia ir kontroversiškiausia taikomosios psichologijos atmaina. pataisiau

NPOV[redaguoti vikitekstą]

Reikėtų vengti epitetų kaip "turbūt garsiausia", "gana plačiai pripažinta", jau nekalbant apie ypač abejotinus teiginius kaip "įrodė, kad kiekvienas elgesys, kiekviena būsena turi struktūrą". Taip pat nepakenktų daugelyje vietų pabrėžti, kad "pasak šios metodologijos šalininkų", nes "NLP išpopuliarėjo pasaulyje todėl, kad leidžia išmokti daryti įtaką ir sau, ir kitiems" yra giliai abejotinas teiginys, tiek pat neutralus kaip "NPL išpopuliarėjo pasaulyje todėl, kad suprimityvinta forma pateikia abejotinus teiginius kaip tikrus ir įrodytus".--Dirgela 10:06, 29 sausio 2011 (EET)

^^What he said :) --Nomad 11:23, 29 sausio 2011 (EET)