Aptarimas:Neandertalietis

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Matau , kad pakeitei lotyniska pavadinima, as daug neismanau apie biologija, bet kiek suprantu homo sapiens neandartalensis ir homo neandartalensis ryskiai skiriasi giminingumo zmogui prasme. Kiek zinau, buta daug gincu del to, kiek neandartalietis artimas zmogui. Ir dabar apsistota prie to, kad jis artimesnis nei manyta anksciau, homo sapiens sapiens. Bet as gal ko nezinau?

Grazinsiu istorijos kategorija, nes tai siaip ar taip irgi istorija. Uzlaisva marsa 16:09, 17 Sausio 2006 (EET)

Dabar jau viskas tesingai. Iš tiesų anksčiau buvo ginčijamasi (ir dabar dar ginčijasi), ar laikyti atkira žmogaus rūšimi Homo neanderthalensis ar žmogaus rūšies porūšiu (gyvūnų pasaulyje daug rūšių turi porūšius) Homo sapiens neanderthalensis. Tačiau šiuolaikiniai DNR tyrimai verčia sistematiką aukštyn kojom ir įrodyta, kad Neandartalietis nėra žmogaus porūšis, o visiškai atskira rūšis. Apie tai jau rašoma ir mokykliniuose biologijos vadovėliuose. Algirdas 16:22, 17 Sausio 2006 (EET)
Bent aš tokio vadovėlio nesu mačius :(. --Viktė 20:57, 2008 birželio 12 (EEST)

Tūris matuojamas kubiniais centimetrais.

Nu, kad nepanašu į nuorodos tekstą. Nors gal aš ir klystu;/--Superduperwikis (aptarimas) 22:39, 22 sausio 2018 (EET)

Gabalai sutapo žodis žodin, bet tekstas primityvokas, dabar pakeistas žymiai solidesniu.--Dirgela (aptarimas) 18:49, 23 sausio 2018 (EET)