Aptarimas:Maršalo ataka

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kokie būtų argumentai, kad paryškinimai nereikalingi (nuoroda į Wikipedijos reikalavimus praverstų)? Paryškinimai naudojami spausdintinėje literatūroje, angliškoje, suomiškoje, rusiškoje wkp versijose apie šachmatus. Niekas dėl to vargo nemato - nes taip daug lengviau rasti ėjimus.

Man atrodo, tokiose vietose paryškinimai tiesiog būtini, žymiai lengviau orientuotis tuose ėjimuose. --Nomad 00:54, 2007 lapkričio 26 (EET)

Beje, ar nereikėtų pervadinti į Maršalo ataka? --Nomad 01:00, 2007 lapkričio 26 (EET)

Reikėtų - kiek man žinoma, taip Lietuvoje paprastai ir vadinama. --Martynas Patasius 01:33, 2007 lapkričio 26 (EET)

Pavardžių rašymas - nemenka problema. Būtų gerai jei lietuviška Wikipedija (ar Vikipedija ;-) ? ) autoriams turėtų rekomendacijas dėl užsieniečių pavardžių rašymo. Paprastai kieviena leidykla turi ( Pvz ). Gana gera ir logiška tvarka yra Gramatinimas [VLKK puslapyje].-- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo Ke an (aptarimasindėlis)

O kam Vikipedijai turėti kažką atskiro? Juk tai yra prie tų pačių lietuvių kalbos taisyklių. O juk čia ir rašoma lietuvių kalbą, tad straipsnių autoriai gali naudotis knygom ir kitais šaltiniais, kaip, pvz., minėta VLKK nuoroda, tikslinimuisi. - Andrius 09:35, 2007 lapkričio 27 (EET)

Patogumui. Paprasčiausiam patogumui. Pavardžių rašymas svyruoja net keliuose leidiniuose ir dėl jo nuolat ginčijamasi - tai nėra toks trivialus dalykas kaip nosinės rašymas. Užtektų ir nuorodos į VLKK kokiame nors WKP taisyklių rinkinyje. Nes šiuo metu pavardžių rašymas labai margas.-- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo Ke an (aptarimasindėlis)

Na taip, bet ar tuo kas nors pasinaudos? Nebent tada, kai bus jam konkrečiai pasakyta. Beje, visada galite prisidėti ir prie Vikipedijos taisyklių/patarymų kūrimo :-) Tad prašom, įterpkit nuorodą į VLKK kur nors tam skirtoje vietoje (pagalbiniuose straipsniuose apie Viki). - Andrius 20:44, 2007 lapkričio 27 (EET)

Įdomu, ar galima linksniuoti svetimos kalbos žodžius. Juk žodis Marshall nelinksniuojamas, o linksniuojamo žodžio Marshallas lietuvių kalboje nėra. --Nomad 20:51, 2007 lapkričio 27 (EET)

Apie tai kaip tik ir rašoma VLKK (Gramatinimas). Nuoroda aukščiau. Ke an