Aptarimas:Lietuvos žydų gelbėtojai

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Sąrašas ar ne[redaguoti vikitekstą]

Kaip matau, pasiūlymas padaryti tikrą sąrašą autoriaus buvo atmestas ([1], redagavimo komentaras – „prašau nesikabinėti prie mano straipsnių, rašau apžvalgą, ne sąrašą - jie kas ne taip, prašau aptarti aptarime“). Tačiau tai, kas dabar parašyta, į straipsnį nėra panašu. Tėra tik keletas tarpusavyje nesusijusių pasakojimų – iš esmės netvarkingas sąrašas. Ir kol kas nematau, kaip iš to sąrašo gali būti gautas rišlus ir tvarkingas straipsnis... --Martynas Patasius (aptarimas) 03:04, 7 rugsėjo 2012 (EEST)

Martynai, ačiū už pastabą. Ketinu vienu kitu sakiniu aprašyti pavienius atvejus, pirmiausiai Vikipedijoje jau aprašytus asmenis. Juos rūšiuosiu pagal vietovę ir surašysiu daug maž eilės tvarka. Manau, iškils ir bendresni bruožai. Jų ieškosiu taip pat literatūroje. Jei nori, gali palaukti mėnesį, kitą ir pasitikrinti. Tavo įkvėptas, mąstau, gal labiau tiktų pavadinimas Lietuvos žydų gelbėjimas. --AndriusKulikauskas (aptarimas) 04:12, 7 rugsėjo 2012 (EEST)
Ir manote, kad surinkęs aibes atvejų gausite ne netvarkingą atvejų sąrašą, o kažkokį straipsnio „branduolį“..? Abejoju... Apie tai, beje, rašo Vikipedija:Įvairenybės, Vikipedija:Mokslinis naujumas netoleruojamas (būtent apie tai, kad „Manau, iškils ir bendresni bruožai.“ Vikipedijai netinka) ir ypač en:User:Uncle G/Cargo cult encyclopaedia article writing...
Beje, dėl „Jei nori, gali palaukti mėnesį, kitą ir pasitikrinti.“. Po mėnesio Jūs jau būsite daug privargęs prie šio straipsnio. Ir bijau, kad, jei stebuklas neįvyks ir straipsnis taip ir liks padrikas, tai jį teks be pasigailėjimo ištrinti (perdaryti į sąrašą tada jau bus gerokai sunkiau), o Jums jau bus sunku ramiai žiūrėti, kaip žūsta Jūsų darbas...
Dėl to ir manau, kad „kabinėtis“ ir versti rašyti „tvarkingai arba niekaip“ reikia dabar, o ne po mėnesio. --Martynas Patasius (aptarimas) 23:27, 7 rugsėjo 2012 (EEST)
Martynai, jau straipsnis įdomus ir vertingas. Man tikrai prasminga rašyti. Ieškosiu įvairiausių šaltinių, bet pradžiai apžvelgiu Vikipedijoje jau aprašytus teisuolius. Ar manai, gal geriau straipsniui tiktų pavadinimas Lietuvos žydų gelbėjimas? Iš tikrųjų, nepažįstu tavęs, nesuprantu tavo vertybių, kas tau čia kenkia ir kodėl ši tema verta tavo uolaus dėmesio? --AndriusKulikauskas (aptarimas) 00:45, 8 rugsėjo 2012 (EEST)
Aš neabejoju, kad Jums „tikrai prasminga rašyti“. Ir jei tai darytumėte ne Vikipedijoje, nesukčiau sau galvos. Taip pat neabejoju, kad Jums straipsnis yra „įdomus ir vertingas“. Bet Jūs ir pats neteigiate, kad jis yra tvarkingas – o tai žymiai svarbiau už įdomumą. Ir pavadinimas „Lietuvos žydų gelbėjimas“ tvarkos nepridės. --Martynas Patasius (aptarimas) 16:34, 8 rugsėjo 2012 (EEST)

Manau, kad čia kažkokia padėkų išklotinė labiau, o ne enciklopedinis straipsnis.--Vaidila (aptarimas) 12:16, 17 liepos 2021 (EEST)

Ačiū![redaguoti vikitekstą]

Sedna2000, ačiū už pagalbą, už vertingas žinias ir šaltinius. --AndriusKulikauskas (aptarimas) 17:54, 7 rugsėjo 2012 (EEST)

Apie skydelį[redaguoti vikitekstą]

Bendrinė straipsnio dalis man atrodo pakankamai gera, pagrįsta šaltiniais. Atskirų atvejų vardinti matyt nelabai verta, visų 831 vis viena gerai neaprašysim. AudriusA (aptarimas) 14:05, 25 liepos 2021 (EEST)