Aptarimas:Karas per trečiąsias šalis
Išvaizda
Rusijos-Ukrainos karas pateiktas kaip kažin koks ypatingas, su visokiomis nuomonėmis, herojiškais laisvės gynimais, kai kiti atvejai tiesiog įvardinti po punktą, nors visi buvo savaip unikalūs. Galima dėti POV arba nesubalansuotas. Jei kažkas to karo nelaiko proksi karu, galima rašyti:
- Ukrainos-Rusijos karas [šaltinis1][šaltinis2] (nevienareikšmiška/prieštaringa) [šaltinis3], [šaltinis4].
Kuo čia labai skiriasi nuo Afganistano karo, kur šalis buvo užpulta, mudžachedai gynėsi ir gavo visapusišką Vakarų paramą? Hugo.arg (aptarimas) 20:23, 21 gegužės 2024 (EEST)
- Palietėte du aspektus, tad:
- Jums niekas netrukdo plačiau aprašyti kitus karus. Remkitės patikimais šaltiniais ir pirmyn.
- Vien dėl to, kad kažkas nelaiko konflikto proksi karu dar nereiškia, kad dera taip aprašyti. Tai priklauso nuo to ar požiūris yra dominuojantis (žr. VP:SVORIS) tarp VP:PATIKIMI. Šiuo atveju, požiūris jog Rusijos-Ukrainos konfliktas yra proksi karas nėra dominuojantis tarp šaltinių (bet galbūt bus ateityje; apie šį karą istorikai knygas dar tik rašo). Jei žvelgtume į lietuviškus šaltinius, tai ir apskritai aiškiai dominuojantis požiūris būtų tas, kad tai nėra proksi karas; tad šiame straipsnyje dar, palyginus, subalansuota. Jūsų asmeninė nuomonė šiuo klausimu neturi reikšmės.
- -- Mindaur (aptarimas) 20:43, 21 gegužės 2024 (EEST)
- Dėčiau šabloną „išplėsti“ (kaip kad „Gazos Ruožas“). --Homo ergaster (aptarimas) 17:31, 23 gegužės 2024 (EEST)